Zprávy HCJB 28.4.1999

 Objeven vůdce mučitelů Rudých Khmerů - jako znovuzrozený křesťan
   Kambodža (AP) Byl nalezen obávaný vůdce bezpečnostní služby Rudých Khmerů, který ke konci sedmdesátých let dal příkaz k mučení a zabití nejméně 14 tisíců mužů, žen a dětí. Je to znovuzrozený křesťan a žije v západní Kambodži. Zpráva o dopadení muže, známého pod jménem "Duch" se objevila v hongkongské Ekonomické revui z Dálného východu. Duch zmizel v roce 1979, když byli Rudí Khmerové svrženi, a dlouho byl pokládán za mrtvého. Ve skutečnosti se obrátil ke křesťanství a pracoval až do loňského roku v různých mezinárodních humanitárních organizacích, kde nikdo neměl ani tušení o jeho identitě. Vláda soukromě potvrdila, že věděla o tom, kde se Duch pohybuje, už před dvěma lety, ale nepodnikla žádné kroky k jeho vzetí do vazby. Duch, kterému je 56 let, řekl Revui, že cítí hlubokou lítost za ty vraždy a že je připraven předstoupit před mezinárodní soud. Skutečná lítost by kontrastovala se záštiplnými výmluvami některých jiných předních Rudých Khmerů. Duchův osud byl záhadou do té doby, než Rudí Khmerové se v roce 1996 počali rozpadat a dlouho uzavřené regiony se začaly otevírat.
 
 Muži obviněnému ze zakládání požárů v kostelech hrozí trest smrti
   (RT) Muž zapletený do satanismu byl obviněn ze založení požáru v deseti kostelích v Indianě a Georgii. Třicetišestiletý Jay Scott Ballinger řekl vyšetřovatelům, že zapálil až 30 až 50 kostelů v jedenácti státech, jak uvedla agentura AP. Hrozí mu strest smrti, protože v New Salem United Methodist Church v Commerce v Georgii jeden dobrovolný hasič v roce 1998 zahynul.
 
 Stovka lidí přijímá Krista při promítání filmu Ježíš v Ugandě
   (RT) Herci spolu s přihlížejícími se stali křesťany při promítání filmu Ježíš v Ugandě. Asi sto lidí (30 herců a 70 ostatních) se stali křesťany po shlédnutí částí filmu během promítání, jak uvedlli lidé z projektu Jesus Film Project Update. Tým techniků dabujících film do kupusybinského jazyka pozval herce, aby se pokusili dostát mluveným rolím. V posledních dvanácti měsících promítání navštívilo více než 700 000 Uganďanů. Okolo 35 000 lidí se rozhodlo stát se křesťany na 695 projekcích uskutečněných patnácti týmy po celé zemi.
 
 Tisíce se obracejí ke Kristu při evangelizaci v Etiopii
   (RT) Statisíce lidí navštívily v březnu čtyři evangelizační setkání v Addis Abebě v Etiopii. Tato setkání byla první velkou akcí evangelikálních církví za posledních 25 let, říká Sammy Tippit, americký evangelista. Kázal pro 300 000 lidí a více jak 7 000 se rozhodlo stát se křesťany. Jeho žena Tex mluvila během akce k více jak 13 000 žen. Etiopští vedoucí sborů byli nadšení z takového obratu. "Toto je čas Božího navštívení pro tuto zemi. Nikdy jsem ve své službě neviděl něco takového," řekl jeden pastor.
 
 Mezinárodní biblická společnost přiváží brožurky balkánským uprchlíkům
   (RT) Mezinárodní biblická společnost pomáhá kosovským uprchlíkům vyrovnat se s jejich těžkou situací. Duchovní služba sídlící v Colorado Springs vytiskla v albánštině 60 000 výtisků "Když se celý tvůj svět mění", což je brožurka pomáhající se vyrovnat s neštěstím. Oslovuje duchovní potřeby obětí přírodních katastrof a jiných humanitárních krizí a tvoří doplněk k materiální pomoci, kterou poskytují humanitární organizace. Mezinárodní biblická společnost brožurky vytiskla rok před kosovskou krizí.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz