Zprávy HCJB 29.4.1999

 Webová stránka podněcuje dialog o masakru v Littletonu
   (IFC) Columbine Healing, tak se jmenuje nové diskuzní fórum na internetu, které má za úkol pomoci lidem vyrovnat se s masakrem na Columbine High School v Littletonu. Novou stránku, která je umístěna na gospelcom.net, připravili lidé z Colorada, aby pomohli svým blízkým i světu komunikovat o této tragédii. June Dudley, který se stará o webové stránky organizace Youth for Christ (Mladí pro Krista), říká, že stránka má dvojí úkol: 1. Poskytnout prostor studentům, kterých se tato tragédie dotkla, aby se mohli podělit o to, co prožili. 2. Svítit Božím světlem a vytlačovat tmu v médiu, kde se objevuje mnoho otázek a kritiky vztahující se k této události. Adreasa stránky je www.columbinehealing.org.
 
 Biblická společnost v zajetí palby při nepokojích na Jamajce
   (Christian Herald) Prosíme křesťany, aby se modlili za situaci na Jamajce, kde vypukly nepokoje a plenění po prudkém zvýšení daně za benzín. Situace byla tak nebezpečná, že Biblická společnost ve West Indies uzavřela své kanceláře. Na ulicích je armáda a lidé byli požádáni, aby nevycházeli ven, nefunguje veřejná doprava. Mnoho mezinárodních i místních letů bylo zrušeno nebo odloženo.
 
 Násilí v bývalém Zairu nezastraší misii pro malomocné
   (RT) Křesťanští pracovníci v Demokratické republice Kongo, bývalém Zairu, navzdory násilí stále pokračují ve službě. Pracovníci sponzorovaní Americkou misií pro malomocné v provincii North Equateur pečují o lidi uprostřed bojů mezi vládou a vzbouřeneckými jednotkami. Misie, která sídlí v Gemeně, podporuje lékaře a poskytuje léky na léčení malomocných a na prevenci proti rozšíření malomocenství a tuberkulózy.
 
 Partnerská stanice HCJB World Radio v Rumunsku povzbuzuje posluchače
   (HCJB World Radio) Aurelia, posluchačka stanice Hlas evangelia v Bukurešti, poprvé uslyšela vyslání ke konci roku 1998. Píše: "Vždycky jsem se pokládala za zbožnou ženu, chodila jsem do kostela a četla jsem Bibli. Je mi 48 let, ale teprve když jsem začala poslouchat vaše vysílání, pochopila jsem, kdo jsem ve skutečnosti. Pochopila jsem, co Bůh říká a co ode mě očekává. Pomohli jste mi. Ať Bůh stále pomáhá vám! Jsem tak šťastná, že jsem se neudržela a musela vám napsat!" Rádio Hlas evangelia je síť šesti stanic, které provozují místní sbory ve spolupráci s HCJB World Radio a Rumunskou misijní společností. Stanice nedávno obdržela dvouleté prodloužení svých pětiletých vysílacích práv.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz