Zprávy HCJB 10.1.2000

 Rozhodnutí FCC může poškodit křesťanské vysílání v USA
   (MNN) – Federální komise pro komunikace (FCC) přijala rozhodnutí, které může mít vliv na všechno křesťanské vysílání. Při schvalování převodu vysílacích práv mezi televizními stanicemi v Pittsburghu komise zakázala šíření pořadů zaměřených na oslovení (náznak evangelizace) členů jiných církví a vyznání, osobnímu svědectví a nabádání k náboženství na nekomerčních vzdělávacích televizních okruzích. Karl Stoll (NRB - National Religious Brodcasters) říká, "V podstatě FCC rozhodla, že může omezovat určitý druhu zbožného slovního projevu a my cítíme, že je to protiústavní." Říká, že pokud toto rozhodnutí nebude změněno, může se přenést i na nekomerční rozhlasové vysílání. NRB očekává, že soud rozhodnutí FCC zvrátí.
 
 Libanonští křesťané čelí vzrůstajícímu nepřátelství
   (RT)- Projevy nepřátelství proti křesťanům jsou na vzestupu v Libanonu. Dle zpráv zde byly zavražděny tři křesťanky včetně jedné jeptišky. Úřady podezírají z vraždy militantní muslimy. Tělo sestry Anoinette Zaidan (60 let) bylo objeveno 3.ledna ve východním Bejrútu. Jeptiška byla znásilněna a uškrcena když se vracela domů do svého kláštera v Kfarchima. Al-Takfir Wal-Higra, radikální islámská skupina, je obviněna z vraždy Sarah Yazbek a její tchyně Selmy v severolibanonské vesnici Kfar Abou. Na nový rok také došlo také k výbuchu bomby ve vesnici Kolaia. Nejméně jedna osoba byla usmrcena. Zprávy jsou od agentury Světové Křesťanské solidarity CSW (Christian Solidarity Worldwide).
 
 Saudskoarabská náboženská policie provedla razii při bohoslužbách a uvěznila 15 věřících
   (Compass) – 7.ledna bdělá saúdskoarabská náboženská policie provedla razii v soukromém domě v Rijádu, kde se právě konaly křesťanské bohoslužby pro uzavřený okruh věřících. Uvězněno bylo 15 osob z odhadovaného počtu 100 přítomných, včetně malých dětí dvou rodin. Podle zdrojů ze saudskoarabského hlavního města přerušila "muttawa" (islámská policie) páteční odpolední bohoslužby konané filipinskými křesťany v soukromé vile na základě informace filipinského muslima, který se do skupiny vetřel. Razie a zatýkání proběhly v prvním z pěti dnů oficiálních muslimských oslav konce postního měsíce Ramadánu. Mezitím jiný filipinský křesťan, Edmar Romero zůstává v policejním vězení ve východní saúdskoarabské provincii 6 měsíců poté, co jej dammamské úřady zajistily pro údajnou křesťanskou činnost.
 
 V Laosu jsou křesťané zatýkáni za poslech náboženského vysílání
   (RT) – Křesťané jsou v Laosu vězněni za poslech rozhlasu. Problém je tak vážný, že ústřední evangelická církev v Laosu varovala církve lidu Hmong před posloucháním vysílání FEBC (Far East Brodcasting Station), aby předešla dalším potížím. "Víme, že stále poslouchají a budeme proto ve vysílání pokračovat přes vládní perzekuci," říká ředitel FEBC pro Hmong. Vládní informátoři infiltrují církve, říká ředitel, jehož jméno není z bezpečnostních důvodů uváděno. Někteří z nich, pokud se zúčastňují bohoslužeb, se stávají upřímnými křesťany, ale jiní možná podávají hlášení o činnosti církve, uvádí dále ředitel. FEBC vysílá pro Hmong od roku 1960. (Zkuste http://www.febc.org/hmong_letters.html - pozn.překl.)
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz