Zprávy HCJB 11.1.2000

 Kongresmani nemilosrdně kritizují FCC za vnucování pravidel pro náboženské vysílání
   Washington, D.C. (CNS) – Čtyři republikánští kongresmani poslali řediteli FCC (federální komise pro komunikace) a viceprezidentu Al-Goreovi dopisy požadující anulovat nedávno zveřejněná pravidla omezující náboženský obsah veřejného vysílání. Dopis ve čtvrtek společně podepsali kongresmani Mike Oxley, Chip Pickering, Cliff Stearns a Steve Largent. Nové směrnice zavazují stanice vysílající na základě nekomerčních vzdělávacích licencí věnovat nejméně polovinu jejich vysílacího času oblastem sloužícím "vzdělávacím nebo kulturním potřebám společnosti." Pro upřesnění – programy nesmí být "primárně podřízeny nabádání k náboženství, proselytismu nebo vyhlašování osobních náboženských názorů a přesvědčení." Ve svém dopisu řediteli FCC Williamu E. Kennardovi kongresmani uvedli, že "není věcí agentury … vybrat právě náboženské programy ke speciální kontrole" a pojmenovali nové směrnice "neústavním omezováním náboženského projevu".
 
 Egyptská policie uvěznila 15 muslimů po útocích proti křesťanům
   (RT) – Egyptská policie uvěznila 15 muslimů po srážkách v al-Kosheh v minulém týdnu. Dva muži byli obžalováni z vraždy, další jsou zadrženi kvůli vyšetření srážek, při kterých bylo zabito nejméně 20 křesťanů a mnoho jejich domů a obchodů bylo vypleněno mezi 31.12. a 2.1. Křesťané v al-Kosheh se bojí vyjít z domu nebo i otevřít dveře či okna, říká koptský duchovní Shenouda. Půlnoční vánoční bohoslužby 5.1.2000 byly pro obavy z násilností zrušeny (koptští křesťané slaví Vánoce 6.ledna).
 
 Čečenské síly změnily baptistickou modlitebnu na vojenské zařízení
   (RT) – Čečenské síly používají baptistickou modlitebnu v Grozném jako vojenské zařízení. Islámští militanti zabrali kostel ve čtvrti Oktjabrskij vloni a údajně drží ve sklepení vězně, hlásí Compass Direct News. Někteří militantní muslimové křesťany pronásledují,"ale ne všichni Čečenci jsou takoví," řekla jedna žena. "Naši čečenští sousedé nám pomáhali." Obyčejným Čečencům působí válka utrpení. "Jejich útrapy je přivádějí do velké blízkosti Pána," řekl jeden muž. "Jsou jednoduší, ale velmi duchovní a utrpení přijímají s velkou důstojností a ne s obyčejným naříkáním."
 
 Počet potratů v USA dosáhl dvacetiletého minima
   Atlanta (CNS) – Počet legálních potratů provedených v USA klesl v roce 1997 na nejnižší úroveň za posledních 20 let, prohlásili ve čtvrtek federální úředníci. Centrum pro kontrolu nemocí a prevenci v Atlantě (CDC) uvedlo, že v roce 1997 bylo provedeno 1,184,758 legálně vyvolaných potratů (což je zatím poslední známý údaj). To představuje 3% pokles proti roku 1996 (1,221,585 potratů) a nejnižší počet od roku 1978, oznamuje CDC. Přepočetem na počet živě narozených dětí nebo na počet žen ve plodném věku jde o nejnižší počet potratů od roku 1975.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz