Zprávy HCJB 19.1.2000

 15 mexických posluchačů uvěřilo při biblickém studiu
   (HCJB World Radio) – John Swart, manažer KEPX v Eagle Pass v Texasu hlásí příhodu, která upevnila jistotu o duchovním vlivu náboženského vysílání: „Jednou ráno zavolala do našeho vysílání žena a chtěla mluvit o speciálním biblickém kurzu pořádaném ten den za hranicí v Piedras Negras v Mexiku. Dva z našich zaměstnanců ji tedy pozvali do vysílání. Za několik dnů pak žena volala znovu a vděčně děkovala, protože během kurzu přijalo 17 lidí Pána Ježíše jako svého osobního Spasitele! Když se jich ptala, jak se o kurzu dozvěděli, 15 z nich odpovědělo, že z vysílání KEPX.“ Stanice je jen jedním z 19 FM vysílačů World Radio Network, sítě spolupracující s HCJB World Radio. Kromě dvou (v Astorii, Oregonu a v Elkhartu, Indiana) jsou všechny umístěny v blízkosti mexické hranice, od jižního Texasu po Arizonu.
 
 Turisté opouštějí indonézské ostrovy – nábožensky motivované nepokoje pokračují
   (Reuters) – Tisíce cizinců a uprchlíků ve středu opustilo ostrov Lombok zmítaný náboženskými nepokoji. Prezident Abdurrahman Wahid prohlásil, že trpělivost vlády je ukonce. Policie vyhrožuje střelbou do povstalců na potkání. Z Lomboku do Bali uprchlo již přes 3500 cizinců – křesťanů i jiných uprchlíků. Nepřátelství se dnes (ve středu) rozšířilo do jižního Sulawesi, kde dav 200 muslimů zaútočil na šest křesťanů.
 
 Mongolská vláda uznala evangelikální církev
   (MN) – Mongolské Ministerstvo spravedlnosti schválilo registraci Mongolského evangelikálního sdružení. Stalo se tak 22. prosince, dva roky po podání žádosti v roce 1997. Mongolský parlament v prosinci schválil dodatek zákona o vztahu církve a státu, který by mohl přinést omezení pro církve v Mongolsku. Různé strany a organizace včetně velvyslance USA v Mongolsku tento nový dodatek bojkotovali. Očekává se, že o částech dodatku bude ještě jednáno.
 
 Evangelizace v Rusku jde kupředu, dveře zůstávají otevřeny
   (MNN) – Situace v Rusku po posledních politických změnách se vyjasňuje. David Shibley (Global Advance) uvádí, že, jak se zdá, země zůstává otevřena pro evangelizační činnost. „Nicméně, obávám se, že tyto dny by mohly skončit,“ varuje Shibley. „Z toho vyplývá, že vůbec nejdůležitější je využít současné situace k dobudování místních zdrojů, k přípravě ruských kazatelů a vedoucích církve tak, aby dílo evangelizace mohlo pokračovat i v případě, že přítomnost západních misionářů v Rusku skončí.“
 
 Ruský prezident znovu projevuje zájem o náboženství
   Moskva (CDN) – Ruský prezident Vladimír Putin se zúčastnil bohoslužeb konaných během posledního víkendu, prvního většího shromáždění v Katedrále Ježíše Krista Spasitele. Tento velký ortodoxní chrám byl v roce 1931 na příkaz Stalina vyhozen do vzduchu a nyní je již téměř znovu postaven. Na místě chrámu byl v roce 1960 postaven krytý plavecký bazén, který nahradil původní plán vybudovat zde výškovou budovu se sochou Lenina na vrcholu. Rekonstrukce chrámu, která probíhá posledních pět let, je považována za symbol návratu náboženství do Ruska po komunistické éře.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz