Zprávy HCJB 20.1.2000

 Nábožensky motivované nepřátelství v Indonézii sa dále šíří, křesťané prchají
   (AP) – Davy muslimů blokují přístup k přístavišti trajektu na turistickém ostrově Lombok a plení budovy patřící křesťanům. Toto je jedna ze posledních zpráv z Indonézie, kde se násilí rozšířilo i na centrální provincii Sulawesi. Bez ohledu na přítomnost policie skupiny mladých výtržníků zapalovaly domy a obchody v Mataramu a Senggigi na Lomboku. V Mataramu byl jeden z největších protestantských sborů (Immanuel Protestant Church) vydrancován, spálen a jeho zdi byly pomalovány nechutnými graffiti. Podle policie byly během pondělních nepokojů zastřeleny tři osoby. V Ampenanu bylo přes deset obchodů srovnáno se zemí, gangy mužů v bílých muslimských čepicích převracely a zapalovaly auta. Asi 3000 křesťanů hledá útočiště na vojenských a policejních základnách na Lomboku, 670 mil východně od Jakarty.
 
 Věřící v Indii čelí útlaku sjednocováním
   (MNN) – Protikřesťanské nálady v Indii vzrůstají již řadu měsíců. Podle přicházejících zpráv hinduističtí zéloti šíří kolem křesťanství různé pomluvy v naději na odstrašení jednotlivých tříd obyvatelstva. John Gilman (Dayspring International) ale oznamuje zajímavou novinu: „Pronásledování v Indii – vzhledem k politickým poměrům - po nějakou dobu zřejmě potrvá. Způsobilo však sblížení jednotlivých církví. V důsledku vlny pronásledování došlo v listopadu k historickému setkání 150 křesťanských představitelů a k závazku jednoty v Kristu a věrnosti Písmu.
 
 400,000 Němců se modlí za mír a duchovní obrodu
   (RT) – Politický skandál srazil německé křesťany na kolena. Účastníci posledního výročního týdne modliteb prosili Boha o duchovní obrodu k překonání politické krize zmítající CDU. Představitelé strany byli obviněni z různých finančních machinací. Více než 400,000 Němců na 1250 místech se modlilo za tyto lidi, za jejich pokání , za návrat křesťanských hodnot. Modlitby byly zaměřeny také na duchovní probuzení v Evropě, mír na Balkáně a v Čečensku.
 
 V USA začíná misijní pobyt korejských misionářů
   (CDN) – Neobvyklou změnu zaznamenaly tradiční představy o zahraniční misijní činnosti. Religion Today oznamuje, že některé mezinárodní sbory v USA navštěvují zahraniční misionáři. Korejští misionáři evangelizují americkou korejskou populaci, říká Jung Joo Park, pastor Hanbitské korejské presbyteriánské církve v Atlantě. „Dříve jsme slyšeli evangelium v Koreji od amerických misionářů. Nyní je to obráceně,“ říká v narážce na skutečnost, že v Koreji je nyní dvakrát víc presbyteriánských chrámů, než v USA.
 
 Bible v mnoha jazycích je přístupná na internetu
   (RT) – Křesťané po celém světě mohou zdarma stahovat Písmo v mnoha jazycích na stránce Mezinárodní biblické společnosti www.gospelcom.net/ibs/. „Internet se stal nejrychlejší, nejjednodušší a nejlacinější cestou šíření Bible všem v jejich jazycích, ve dne i v noci,“ říká Hans-Lennart Raask z IBS Europe. Křesťané si mohou Bibli stáhnout buď celou, nebo po částech v jazycích jako je arabština, brazilská portugalština, čínština, angličtina, jazyk farsi, malajština, ruština, španělština, švédština a vietnamština.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz