Zprávy HCJB 25.1.2000

 Stavební povolení pro křesťanskou radiostanici v Arizoně vydáno
   (HCJB World Radio) - Milion španělsky hovořících lidí žijících po obou stranách hranice mezi Mexikem a USA v blízkosti Yumy v Arizoně brzy uslyší křesťanské vysílání ve své rodné řeči, hlásí Ted Haney z World Radio Network (WRN). V pondělí 24. ledna vydala federální komise pro komunikace (FCC) dlouho očekávané stavební povolení pro stanici KYRM v Yumě. „Očekáváme brzké zahájení vysílání,“ uvádí ředitel WRN John Adams. „Studia jsou již na místě a počítač je připraven k přijímání satelitního signálu. „V tomto měsíci naše stanice uzavřela kontrakt na využívání anténního stožáru jiné společnosti k montáži našich vysílacích antén. KYRM bude vysílat v pásmu FM na kmitočtu 91,9 MHz. Stanice v Yumě bude již dvacátým vysílačem WRN. Jejím uvedením do chodu se opět přiblíží úplné pokrytí celé mexické hranice signálem křesťanského vysílání. Kromě dvou vysílačů (v Astorii ve státě Oregon a v Elkhartu v Indianě) jsou všechny ostatní stanice WRN lokalizovány právě zde, u hranice. WRN spolupracuje ve službě s HCJB World Radio.
 
 Vdova po mučedníkovi pokračuje v Indii v činnosti a odpouští vrahům
   (RT) – Rok po zavraždění svého manžela a obou synů Gladys Stainesová pokračuje ve službě v Indii. Graham, Filip a Timothy Stainesovi zahynuli 23. ledna 1999 u vesnice Manoharpur v indickém státě Orissa, když dav podněcovaný hinduistickými radikály zapálil vůz, v němž všichni spali.
   49letá G. Stainesová odpustila vrahům svého manžela a svých dětí a převzala jeho povinnosti v leprosáriu v Mayurbhanj, 100 mil od Manoharpuru. Dohlíží na chod zařízení, kde je 60 malomocným poskytována odborná lékařská péče. „Předtím jsem byla ženou v domácnosti a do Grahamovy práce jsem příliš zasvěcena nebyla. Teď, po jeho odchodu jsem převzala všechnu zodpovědnost, kterou měl předtím on,“ říká paní Stainesová. Navíc dělá všechno pro naplnění Grahamova snu postavit v sousedství další nemocnici se 40 lůžky.
 
 Kubánští biskupové naléhají na věřící, aby neopouštěli ostrov
   (RT) – Kubánští římskokatoličtí biskupové žádají členy církve, aby neodcházeli z ostrova. „V opuštění země lze těžko hledat řešení problémů,“ řekli biskupové u příležitosti oslav druhého výročí návštěvy papeže Jana Pavla II. Křesťané jsou schopni řešení navrhnout, uvádějí biskupové dále. Jimi vydaný dokument „Nové Nebe a Nová Země“ vede věřící k duchovní obnově, hlásí Associated Press. Členové církve by měli otevřeně vyznávat svou víru a zjevně ji uplatňovat při bohoslužbách, pokračují biskupové. Takové skutky jsou možné od roku 1991, kdy kubánská komunistická vláda slevila ze svých oficiálních ateistických stanovisek.
 
 Ekvádorci jsou nyní otevřenější k evangeliu
   (MNN) – Organizace Návrat k Bibli (Back to the Bible) Davida Legacho zjišťuje, že politické a ekonomické zmatky sužující v poslední době Ekvádor otevírají pole pro evangelizaci. „Lidé jsou současnou situací velmi znepokojeni. Pro evangelizační činnost nastalo období hmotného nedostatku, protože mnozí nás již nemohou finančně podporovat,“ říká Lagacho. Vidí ale velkou otevřenost evangeliu: „Právě v takových situacích je Návrat k Bibli velmi potřebná skupina, protože přináší zprávu o naději. To je přesně to, co obyvatelé země tváří v tvář bezútěšné situaci potřebují nejvíce.“
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz