Zprávy HCJB 31.1.2000

 Od únosu 3 misionářů v Panamě uplynulo 7 let
   (MNN) – V pondělí uplynulo sedm let od chvíle, kdy misionáři Mark Rich, Dave Mankins a Rick Tenenoff byli uneseni kolumbijskými povstalci. Unesení muži pracovali se svými rodinami v rámci New Tribes Mission mezi obyvateli Panamy. Mluvčí misie Guy Sire potvrzuje, že ačkoli je o osudu unesených známo jen málo, misie pokračuje v ověřování stop: „Jeden z údajů o jejich spatření byl falešný, ale objevila se jiná zpráva, že muži jsou živi. Toto stále ověřujeme. Zběhlí povstalci uvedli, že misionáři byli před několika lety zastřeleni. Jejich výpovědi si však odporují. Děláme vše pro rychlé a pravdivé vysvětlení osudu unesených. Vytrváváme v modlitbách za jejich příznivý osud. Potřebujeme modlitby všech křesťanů.“
 
 Představení kolumbijských evengelikálů žádají povstalce, aby ukončili pronásledování kněží
   Bogota (ALC) – Představitelé kolumbijských evangelikálních církví se setkali s mluvčími Revolučních sil Kolumbie (FARC) a Lidové osvobozenecké armády (EPL), aby je vyzvali k ukončení pronásledování kazatelů. Dále je žádali o svolení ke znovuotevření sborů, kostelů a evangelikálních škol, které jsou v oblastech kontrolovaných povstalci uzavřeny.
 
 Evangelium v Pakistánu se šíří přes vzrůstající pronásledování
   (MNN) – Odpor proti šíření evangelia v Pakistánu pokračuje, jakoby šlo o terorismus ze zahraničí. T.E. Koshy z organizace International Friendship Evangelism uvádí, že věřící zde čelí často vážnému útlaku. „Parlament přijal zákon známý jako ‘zákon o rouhání’. V něm se zdůrazňuje, že trestem za jakýkoli postoj zlehčující Aláha může být smrt. Šíříte-li evangelium, je to rouhání – proto je v Pakistánu pronásledování tak velké.” Koshy hlásí, že přes diskriminaci lidé dále naslouchají evangeliu. „Bojím-li se o život, nejsem Pána Ježíše hoden. Tak jsem šel, hlásal evangelium a můj Pán nás ochraňoval. Přes 5000 lidí Pána Ježíše přijalo.”
 
 Ztráta záznamů brání vyšetření vraždy guatemalského biskupa
   Guatemala (ALC) – Informace, jež ústředí Guatemalských strategických studií (SAE) nashromáždilo kolem případu vraždy guatemalského pomocného biskupa Juana Gerardi Conedera v archivu „chybí“, říká velitel SEA Edgar Guttierez: „Máme složku, je ale prázdná.“ Zmizení dokumentů zjistil poté, co prezident Alfonso Portillo požadoval údaje týkající se této záhadné vraždy, k níž došlo před skoro dvěma lety. Nedávno byli v souvislosti s tímto případem uvězněni tři důstojníci a jeden civilista.
 
 Letos bude rozesláno 10 milionů kopií filmu „Ježíš“
   (MNN) – Zástupci projektu filmu Ježíš mají pro letošek ambiciózní cíl. Ředitel projektu Paul Eshleman uvádí, že kazatelé by letos chtěli rozdělit po celém světě 10 milionů kopií filmu na videokazetách. Navíc právě nyní připravují pro etnika do 15,000 lidí s vlastním jazykem rozhlasovou verzi filmu. „Myslím, že největší výzvou bude práce v zemích, kam nemáme s filmem volný přístup,“ dodává Eshleman.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz