Zprávy HCJB 2.2.2000

 Rok po vraždě misionáře indická policie zatkla podezřelého
   (Newsroom) – Dara Singh, hlavní podezřelý z loňských vražd australského misionáře Grahama Stainese a jeho dvou malých synů, Filipa a Timotea, byl během tajné policejní operace v úterý časně ráno zadržen ve vesnici hluboko v džungli. Singh více než rok unikal. Spolu se Singhem byla policií města Orisse v Gohorském lese na hranici okresů Mayurbhanj a Keonjhar zatčena ještě jedna osoba. Dalšímu spolupachateli ze podařilo uniknout. Již dříve policie zatkla více osob podezíraných z účasti na vraždě Grahama Stainese a jeho synů, ke které došlo ve vesnici Manoharpur v okrese Keonjhar 23. ledna 1999. Gladys Stainesová, jejíž manžel a synové byli zaživa upáleni v jejich karavanu, řekla, že je šťastná, že pachatelé byli nakonec zatčeni, „ale jak jsem řekla dříve, odpouštím jim jim. Záleží na soudu, aby učinil, co pokládá za nejlepší.“
 
 Nepřátelství v Indonézii vedlo k odvolání některých křesťanských rozhlasových pořadů
   (MNN) – Prezident Dálněvýchodní rozhlasové společnosti Jim Bowman sděluje, že pokračující nepokoje postihující indonézské křesťany mají přímý dopad na rozhlasovou misijní službu. „Mnoho našich místních vysílání muselo být pozastaveno kvůli mimořádnému napětí. Alespoň v pěti oblastech je situace vážná. První je Aceh na Sumatře. K dalším patří Jakarta, Timor, Irian Jaya a Ambon. Právě tam jsou nyní křesťané vystaveni velké hrozbě.“ Bowman říká, že přes existující hrozby se o zastavení rozhlasové evangelizace v Indonézii neuvažuje. Vysíláme z Manily ve 14 jazycích na krátkých vlnách (a také na lokálním vysílači v Jakartě), přestože právě zde proběhlo velké vypalování křesťanských zařízení.
 
 Billy i Ruth Grahamovi se zotavují po chirurgických zákrocích
   (RT) – Billy Graham a jeho žena Ruth se zotavují z chirurgických zákroků, které oba museli podstoupit. Billy ve svých 81 letech procházel minulý týden na Klinice bratří Mayů léčbou Parkinsonovy choroby. Přitom byl rentgenologicky zjištěn velký polyp ve vedlejší nosní dutině. Ten byl chirurgicky odstraněn a následný rozbor ukázal, že polyp je nezhoubný. Přesto lékaři Grahamovi na několik týdnů zakázali cestování a hlasité mluvení. Grahamova manželka, 79letá Ruth je v nemocnici misie Sv. Josefa v Asheville v Severní Karolině, kde se zotavuje z operace kyčelního kloubu, třetí za posledních 20 let.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz