Zprávy HCJB 7.2.2000

 Děti se odmítly poklonit obrazu a rodina je vyhnána z města
   (RT) – Rodina uvězněného kazatele v Turkmenistánu je nyní vyháněna z vlastního města. Úřady města Mary zadržely a vyslýchaly Artygulu Atakovou, protože její děti se ve škole odmítly poklonit před obrazem turkmenského prezidenta, hlásí Keston News. Úředníci Národního bezpečnostního úřadu vyhrožovali uvězněním jí a její rodině, „pokud nepřestanou vyznávat svou víru v Boha.“ Později odvezli jí i jejích pět dětí do domu jejích rodičů 180 km daleko do obce Kaakha. Soužení začalo 31. prosince, kdy si Ataková stěžovala na školském úřadu, že učitelé vyhrožováním nutili její děti, aby se poklonily před portrétem prezidenta. Úřad jí požádal, aby si podala písemnou stížnost a vládní úředníci Atakovou později ten den odvezli. Její manžel, Shagildy Atakov, si dříve odseděl 15 dní za neuctivý výrok o prezidentovi. Nyní je ve vězení na čtyři roky za údajné aktivity kolem obchodování s auty. Dle mínění jeho sboru jde o smyšlené obvinění. Jeho skutečným „zločinem“ je kázání evangelia.
 
 Etiopští věřící čelí rostoucímu pronásledování
   (MNN) – Evangelikálští křesťané v Etiopii nejsou pronásledováni jen muslimy, ale také pravoslavnými křesťany, hlásí Todd Nettleton (Voice of Myrtyrs). „Myslím, že jde o strach představitelů pravoslavné církve z velmi rychlého růstu evangelikálních církví. Nevědí, jak se k tomu postavit. V dané situaci jde o zvlášť nepěkný jev, uvážíme-li, že podstatná část trápení evangelikálních křesťanů pochází od takzvaných (ortodoxních) křesťanů.“
 
 Křesťané ve Svaté Zemi vymírají
   (RT) – Křesťanská komunita ve Svaté Zemi se tenčí , rýsuje se nebezpečí jejího zániku. Křesťanský exodus ze Svaté Země začal již v minulém století, uvádí Ekumenické křesťanské sdružení ve Svaté Zemi. Obyvatelstvo dnešního Izraele, pásma Gazy a západního břehu Jordánu zahrnovalo kolem roku 1900 asi 20% křesťanů. Toto zastoupení nyní kleslo na 2% vzhledem k tomu, že lidé jednak utíkají před nebezpečím, jednak hledají lepší ekonomické podmínky jinde, hlásí Boston Globe.
 
 Rozhlasové vysílání na Haiti bojuje s vlivem voodoo.
   (MNN) – Nový rozhlasový pořad bojuje proti vlivu voodoo na haitské křesťany. Richard Green z Trans World Radio hlásí, že v rámci společného projektu s organizací Thru the Bible bude po dobu 5 let vysílán biblický program pro křesťany žijící v této zbídačelé zemi. „Někteří křesťané směšují voodoo s křesťanstvím. Producent nynějšího speciálního kreolského pořadu se těší, že křesťané budou klást Pána Ježíše na první místo, a že se ve svých životech budou řídit Biblí,“ uvádí Green.
 
 Po modlitbě posádky Gabunské úřady povolily evangelizační lodi zakotvit
   (MNN) – Ani armáda nezastavila evangelium směřující do gabunského přístavu. Loď LOGOS II se připravovala ke vjezdu do přístavu Owendo, úřady však oznámily, že přistání není možné pro probíhající vojenské cvičení. Posádka se modlila ze změnu tohoto rozhodnutí, úřady se nakonec obměkčily a loď přistála. Na lodi je prodejna náboženské literatury, které se prodalo mnoho. Členové evangelizačního týmu také v neděli vyšli z lodi k setkáním s místními křesťany a k bohoslužbám v gabunských sborech.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz