Zprávy HCJB 15.2.2000

 Křesťanský hudební festival na Novém Zélandu přilákal 20,000 lidí
   (HCJB World Radio) – Téměř 20,000 mladých (a nejen mladých) lidí se modlilo, poslouchalo a učilo se o Pánu Ježíši během již dvanácté výroční slavnosti „Parachute Music Festival“, která proběhla ve dnech 4.-6. února, hlásí HCJB Nový Zéland. Třetí největší světový křesťanský hudební festival letos probíhal současně na 5 scénách za účasti 40 hudebních skupin, jejich sólistů i přizvaných řečníků. Doplňkem současné hudby a aktuálního slova byl obsáhlý program seminářů s tématy od sexuality po dětské kazatelství. Během víkendu tak mohlo 24 misijních organizací a výukových středisek včetně HCJB World Radio předvést svou službu.
 
 Saúdské úřady propustily další 4 křesťany uvězněné pro bohoslužebné shromáždění
   (Compass) – Saúdská Arábie propustila v pondělí v Rijádu další 4 filipinské křesťany. Ti byli před 40 dny uvězněni státní islámskou policií za účast na bohoslužbě v soukromém domě. Art Abreu, Eminesio Rabea, Vic Mira Velez a Rupino Sulit byli v pondělí odpoledne propuštěni z vazební věznice Ministerstva vnitra, kde byli zadržováni od 7. ledna. Představitel filipinské ambasády nicméně řekl, že jiný Filipinec, Diosdado Cadoy, zůstává ve vazbě a čeká na písemnou záruku svého zaměstnavatele. Patnáct křesťanů, včetně tří žen a pěti malých dětí, bylo zadrženo rijádskou náboženskou policií v Abreuově domě, kde se ke společné bohoslužbě shromáždilo asi 100 Filipinců.
 
 Týmy zajišťující promítání filmu Ježíš byly napadeny v Indii
   (MNN/MN) – Indická misijní asociace hlásí, že týmy projektu „Film Ježíš“ byly koncem minulého roku napadeny v okresu Nagapattinam na severovýchodě Indie. Úředníci oznámili zničení promítaček a elektrických generátorů při útoku 27.prosince. Svědci uvádějí, že policie nechtěla pomáhat při ochraně týmu, ani kohokoli zadržet. V jiném případě byli dva pracovníci týmu 16.ledna zbiti za to, že vyprávěli příběh o Pánu Ježíši.
 
 Muslimští uprchlíci v Čečensku jsou otevřeni evangeliu
   (MNN) – V Čečensku se ruská vojska pouštějí dále na jih vzbouřenecké republiky. Následkem bojů se objevily tisíce bezdomovců a lidí, kteří sice domov mají, ale nemohou tam. Ruský kazatel Sergej Rakhuba se právě z oblasti vrátil a říká: „Je tam přes 250,000 uprchlíků. Viděl jsem množství lidí prosících o pomoc. Nejen o pomoc s jídlem a oblečením, ale i prosících o pomoc duchovní.“ Rakhuba uvádí, že ruští křesťané kážou Čečencům, i když tito jsou převážně muslimy. „Přes muslimské kořeny jsou otevřeni evangeliu.“
 
 Dvě protestantské denominace přemítají o stanovisku k homosexuálním „sňatkům“
   (RT) – Dvě významné protestantské denominace se vyjádřily, že ve věci „sňatků“ homosexuálů nehodlají uplatňovat striktní stanovisko. Výbory metodistické a episkopální církve se podle nových zpráv vyjádřily, že věc je příliš komplexní, než aby mohla být vždy správně posuzována. „Nejsme připraveni ani teologicky, ani vědecky stanovit jasnou směrnici o životě homosexuálů v církvi,“ hlásí 14. února Liturgická a hudební komise episkopální církve. Mezitím bylo rozhodnuto o nepotrestání 69 kazatelů spojené metodistické církve, kteří vykonávali svatební obřady lesbiček.Poté, co se těchto obřadů zúčastnili, setkali se s podrážděnou reakcí církve. Církevní vyšetřovací komise však nyní rozhodla, že prověřováni nebudou, hlásí Reuters.
 
 Oregonská církev má omezit počet účastníků shromáždění, plánuje se protest
   (RT) – Oregonské církvi bylo sděleno, že má omezit počet návštěvníků svých shromáždění. Přes 1000 lidí se shromáždilo ve sboru Sunnyside Centenary United Methodist Church, aby protestovalo proti úřednímu nařízení omezujícímu počet účastníků shromáždění na 70, hlásí Associated Press. Elizabeth Normand, oblastní vyšetřující soudce, vydala tento příkaz poté, co si místní občané stěžovali, že návštěvníci církevního programu „Nakrmme hladové“ pořádaného dvakrát týdně, působí potíže. Program s jídlem má být omezen a bohoslužby pro účastníky provozovány v menším rozsahu, řekla Normandová. Představitelé církve plánují protestní akci.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz