Zprávy HCJB 24.2.2000

 Minoritní náboženské skupiny v Rusku mohou být postaveny mimo zákon
   (RT) - Minoritní náboženské skupiny v Rusku by mohly být postaveny mimo zákon. Úřady ve Voroněži žádají soud, aby postavil mimo zákon 13 náboženských skupin včetně baptististů, letničních, luteránů a také ortodoxních Židů, hlásí Keston News Service. Odvolávají se na restriktivní zákon z roku 1997 vyžadující registraci náboženských menšin. Tisíce skupin však tuto registraci nestihly kvůli byrokratickým průtahům. Ruská duma sice navrhla prodloužení lhůty k registraci, voroněžské úředníky to ale nezajímá. Žádná ruská pravoslavná skupina potíže nemá – úředníci neprozradili, kolik pravoslavných skupin, pokud vůbec, registraci nestihlo, řekl Keston.
 
 Audioverze filmu Ježíš je vysílána pro Indonézii
   (MNN) – V projektu filmu Ježíš v Indonézii došlo k průlomu. Organizace sděluje, že koordinátoři hledali možnost jak audioverzi vysílat, ale pociťovali malý zájem rozhlasových společností. Nečekané představení dvěma rozhlasovým manažerům však vedlo k navázání sítě úzkých kontaktů se všemi radiostanicemi na jihu Sumatry. Výsledkem bylo nedávné vysílání „Příběhu o Ježíšovi“ celkem 28 stanicemi, takže zvěst o spasení dosáhla k tisícům posluchačů.
 
 Materialismus brzdí evangelizační úsilí ve Španělsku
   (MNN) – Materialismus ve Španělsku je vážný problém. Joe Ciluffo (CAM International), který se odtud právě vrátil říká, že evangelizační úsilí organizace se zde zaměřuje na hledání ztracených, výsledky ale přicházejí jen pomalu. „Ve Španělsku není o Boha vůbec zájem,“ říká Ciluffo a pokračuje: „Je to společnost směřující k materialismu a pro Boha v ní není místo.“ I pro tradiční katolickou církev je to velmi těžké. Návštěvnost je skutečně malá. Ať jste katolík nebo protestant, mezi vámi a běžnými obyvateli existuje mnoho bariér.
 
 Při své vůbec první návštěvě Egypta papež kráčí v Mojžíšových stopách
   (RT) – Papež Jan Pavel II je tento týden v Egyptě, kde chce jít v Mojžíšových stopách. Papežova třídenní cesta, která započala 24.února je vůbec první návštěvou papeže v muslimské zemi, hlásí Reuters. Plánované akce zahrnují zastávku nejspíše na hoře Sinai (kde Mojžíš od Boha dostal desky s Desaterem), návštěvy u egyptského prezidenta Hosni Mubaraka, u duchovního vůdce sunitských muslimů Mohameda Sayed Tantawiho a u papeže koptské ortodoxní církve Shenouda III.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz