Zprávy HCJB 28.2.2000

 Nigerijští křesťané a muslimové hledají po krvavých srážkách, které zahubily 200 lidí, mír
   (CDN) – Obyvatelé Kaduny v Nigérii se začali vracet do svých domovů, zatímco představitelé křesťanů i muslimů hledají cestu k míru po dvoudenních násilnostech, jimž padlo za oběť 200 lidí. Školy a většina obchodů jsou i nadále uzavřeny a úřady jen zmírnily zákaz vycházení. Byla ustavena komise, jejímž úkolem je zjištění příčin vzniku násilností během pondělní demonstrace. Emoce spojené s plánem na zřízení islámského zákonodárství (sharia) v Kadunu však zůstavají.
 
 Srbové obviňují muslimy ze zničení 80 kostelů a klášterů v Kosovu
   RT) – Srbští náboženští představitelé uvádějí, že běsnící etničtí Albánci v Kosovu zničili přes 80 pravoslavných klášterů a kostelů. Albánci, kteří jsou převážně muslimy, se mstí na kostelích za zvěrstva páchaná na jejich národu srbskou armádou. Většina etnických Albánců z provincie uprchla před násilím, vrátili se však, když mezinárodní síly přispěchaly na pomoc. Rasko Radovic, kněz z Terstu si stěžuje, že mírové síly nechrání srbské kostely. Jen přihlížejí albánským útokům na pravoslavné budovy: „Mezinárodní komunita se zdá být vůči ničení všech těchto svatých míst netečná.“
 
 200,000 osob se zúčastnilo vystoupení Franklina Grahama v Nikaragui
   (CDN) – Nikaragua, země kterou zmítá politické násilí a prožila zemětřesení a ničivé záplavy, slyšela tento měsíc zprávu o naději od Franklina Grahama. Syn významného misionáře Billy Grahama kázal 11. a 12.února pro 200,000 lidí v Managui, hlavním městě země. Národní stadion přetékal návštěvníky při snad největším shromáždění v historii Nikaraguy. Misie oznamuje, že přes 15,000 lidí při shromážděních pojmenovaných Nikaragua 2000 přijalo Grahamovu výzvu a veřejně vyznalo, že svěřují své životy Pánu Ježíši.
 
 Campus Crusade vydává novou dětskou verzi filmu Ježíš
   (Assist) – Bill Bright, zakladatel Campus Crusade for Christ International, informuje, že nový „Ježíšův příběh pro děti“ je určen pro děti od 4 do 14 let. 62 minutový film zahrnuje úseky původního filmu „Ježíš“ a nové záběry určené dětem. Je k dispozici jako 35m film nebo jako videokazeta. „Podle mého názoru je dětská verze mnohem lepší,“říká Bright„. Věřím, že až se vrátíme znovu do stejných vesnic a měst, kde jsme již promítali původní verzi, zažijeme mnohem větší odezvu – film totiž oslovuje nejen děti, ale i jejich rodiče. Film „Ježíš“ vycházející z Lukášova evangelia byl natočen v roce 1979. Od té doby byl promítán ve 233 zemích a vidělo jej 3 miliardy lidí.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz