Zprávy HCJB 6.3.2000

 Misijní pracovníci v Kongu se obávají etnických čistek
   (MNN) – Misijní pracovníci působící v Konžské demokratické republice mají obavy z nástupu další vlny etnických čistek na africkém kontinentu. Zástupce Křesťanské misie pro slepé (Christian Blind Mission International) http://www.cbmi.org.au David McAllister slouží slepým v této oblasti. Vysvětluje: „Dvě etnické skupiny, Lendu a Hema daly velmi nepřátelským způsobem najevo územní neshody. Výsledkem jsou rozsáhlé masakry s využitím mačet a šípů. Nemůžeme nevidět podobu s nedávnou etnickou katastrofou ve Rwandě. I tam šlo o stejný druh napětí.“ McAllister dodává, že v zemi působí malá mírová jednotka OSN, napětí je nicméně vysoké.
 
 Tři američtí křesťané uvězněni a opět propuštěni v Nagalandu v Indii
   (Assist) – Američtí křesťané včetně dvou pastorů byli nakrátko drženi v domácím vězení v Dimapuru v Nagalandu, vzdáleném severovýchodním indickém státu, když tam přijeli na setkání s představiteli místních křesťanů a k účasti na evengelizaci. Faráři Larry Sohn a Don McGarvey ze sboru First Assemblies of God (Cedar Rapids, Iowa) http://evangelists.ag.org spolu s členem sboru Timem Phillipsem byli 17.února uvězněni. Problém nastal v okamžiku, kdy se jejich hostitelům nepodařilo dostavit se na letiště s příslušnými dokumenty opravňujícími ke vstupu do Nagalandu. Po složitém jednání s vládními úředníky byli všichni tři muži propuštěni a pod ozbrojeným doprovodem dopraveni do Biblické školy, aby zde zatím učili místní nagalandské studenty. Nakonec dorazila i příslušná povolení a bylo jim dovoleno odjet na evengelizační cestu spolu s eskortou pěti policistů. Phillips řekl, že evengelizační shromáždění byla navštívena asi 5000 lidmi. V neděli 20.února opustili Indii a jsou zpět v USA. Nagaland je převážně křesťanský, ale napětí mezi nagalandskými kmeny a ozbrojeným partyzánským hnutím za nezávislost Nagalandu vyvolává v oblasti velkou nestabilitu.
 
 Open Doors odmítá připojit se k odchodu misií ze Súdánu
   (Assist) – Podle zpráv se třetina mezinárodních pomocných organizací pracujících v jižním Súdánu chystá zemi opustit. Organizace Open Doors http://www.solcon.nl/odi/ založená bratrem Andrewem před více, než 40 lety oznamuje, že v oblasti zmítané válkou zůstane a bude dál rozdávat Bible a učit křesťany. Washington Post oznámil, že 13 různých mezinárodních pomocných skupin odchází, protože Súdánská osvobozenecká armáda bojující proti islámské armádě severu je nutí k tomu, aby ji oficiálně uznaly a spolupracovaly s ní. „Open Doors Súdán neopustí,“ prohlásil president Open Doors USA, Terry Madison. „Nepotřebujeme oficiální vládní povolení pro naši činnost. Pracujeme nezávisle a jsme ve spojení pouze s domorodou súdánskou církví.“
 
 Duchovní obviňuje severní Koreu z genocidy
   (RMA) – Korejský kněz obviňuje komunistický režim v Pchongjangu z provádění „genocidy vlastního lidu“. Milion politických vězňů a přes 100,000 křesťanů přežívá v koncentračních táborech. Duchovní, který z obavy o bezpečnost žádá o zachování své anonymity hovořil v Rehe v Německu na výročním setkání Sdružení evangelikálních misií, které se uskutečnilo ve dnech 29.února- 2.března. Kněz řekl, že severokorejský režim zachází s křesťany jako s nepřáteli. Kdokoli je přistižen s Biblí, je označen za jihokorejského špeha a na místě zastřelen. Podle zpráv tajných služeb bylo v minulém roce v severní Koreji popraveno 400 křesťanů. Přes 200,000 lidí uprchlo přes čínskou hranici v naději na jídlo a útočiště, riskujíce deportaci a popravu po návratu do Severní Koreje.
 
 Církve v USA rostou, ale ne dost rychle
   (RT) – Americké církve sice rostou, růst populace je ale rychlejší, uvádí poslední vydání Americkokanadské církevní ročenky. V roce 1998 měly tyto církve celkem 158.3 milionu členů, proti roku předchozímu o 791,000 více, což je nárůst o 0.5%. Od července 1997 do července 1998 však americká populace vzrostla o 0.96%.
 
 100 milionů křesťanů se připojí k 40dennímu období modliteb a půstu
   (Assist) – Očekává se, že až 100 milionů křesťanů se připojí alespoň na nějakou chvíli k modlitbám a postům během modlitební akce PrayWORLD! 2000 od 8.března do 16.dubna, říká koordinátor Ben Jennings. „Půst se doporučuje, ale nevyžaduje. Není to cesta k přemlouvání nebo nátlaku na Boha. Spíše je to biblický způsob jak zvýšit modlitební úsilí.“ Více informací je na na: http://www.usprayertrack.org/ (Překlad krácen – pozn.překl.).
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz