Zprávy HCJB 22.3.2000

 Arabští rozhlasoví posluchači mají opravdový zájem o křesťanství
   (HCJB World Radio) – Dopisy přicházející z území severní Afriky pokrytého krátkovlnným signálem křesťanského vysílání ukazují, že tamní obyvatelé jsou plni otázek i snahy dozvědět se víc o Evangeliu. „Výklad ve vašem vysílání, že Ježíš byl ukřižován, aby spasil Svůj lid je v rozporu s učením Koránu,“ píše jeden marocký posluchač, který zachytil rozhlasové vysílání stanice HCJB World Radio - Radostná Zpráva přišla z Anglie. „Korán říká, že na kříži již Ježíš nebyl, že jej mezitím nahradila jiná bytost. Prosím, pošlete mi nějaké knihy, abych se mohl dozvědět pravdu.“
   Zdejší lidé často kladou otázky týkající se křtu, hříchu a odpuštění, rozdílů mezi křesťanskými denominacemi, Ježíšova božství, Jeho ukřižování a obsahu pojmu Spasení. „Váš program mne doopravdy zaujal a vyvolal řadu otázek, na které neznám odpověď,“ píše íránský lékař. „Jak se mohu dostat do Boží blízkosti?“
   Posluchač z Alžíru žádá informace, které by mu mohly pomoci lépe porozumět vysílaným programům. „Chtěl bych se o duchovních otázkách dozvědět víc.“ Marocký posluchač píše: „Vaše vysílání je velkou příležitostí jak se slyšet pravdu a v ní dojít ke spasení.“
   HCJB World Radio spolupracuje s partnerskými misijními organizacemi, aby s těmito i dalšími posluchači, kteří se ozvali, pokračovali. 96% dopisů v roce 1999 přišlo od mužů, 90% od muslimů, nejčastěji mladších 25let. HCJB World Radio vysílá v arabštině denně jednu hodinu a krátkovlnný signál pokývá celou severní Afriku. Kromě toho se tento program vysílá na FM z La Línea ve Španělsku.
 
 Filipínští povstalci vzali 26 rukojmí a zabili učitelku v katolické škole.
   (Newsroom) – Muslimští povstalci na jižních Filipínách zadržují jako rukojmí 26 lidí z katolické školy. Těhotná učitelka, jejíž jméno nebylo zveřejněno, údajně během pondělního útoku zahynula. Ředitele školy otce Roel Gallardo, hlavního učitele Reynaldo Rubio, pět učitelů a 20 studentů zadržují členové povstalecké skupiny Al Haratul Islamiya ve vesnici Tumahubong v jižní provincii Basilan.
 
 Muslimští extrémisté obviněni z vraždy řádové sestry v Pákistánu
   (ICC) – Řádová sestra, která žila a pracovala v klášteře Lourdes Convent v Karáčí v Pákistánu byla podle došlých zpráv smrtelně zraněna v noci na 12.března muslimskými extrémisty. Skupina 12 mužů násilím vnikla do kláštera, ke žilo 10 sester řádu Franciscan Missionary of Mary. 78letou setru Kristinu opakovaně bili palicí. Sestra byla přijata do místní nemocnice, kde zůstala v komatu až do své smrti o několik dnů později. Sestra Kristina byla známa svou činností mezi chudými a rozdáváním léků nemocným. Panuje všeobecná domněnka, že její vrazi jsou fanatičtí muslimové, kteří sestru Kristinu obviňovali z obracení muslimů ke křesťanství. Policie však tyto muže ve snaze vyloučit náboženský motiv označila jako „zloděje“.
 
 Nejistota na Taiwanu může zvýšit otevřenost ke křesťanství
   (CDN/RT) – Nový taiwanský prezident Chen Shui-Bian a čínský prezident Jiang Ze-Minh v úterý projevili souhlas s názorem, že by měla být zahájena vzájemná jednání aby bylo ukončeno padesátileté období sporů. Žádný z nich ale nechce ustoupit v zásadních bodech stojících rozhovorům v cestě. Ze-Minh řekl, že by uvítal cestu na pevninu k rozhovorům, Peking však zdůraznil, že Taiwan musí napřed uznat, že je nedílnou součástí Číny. Victor Lao (Send International) řekl, že stanovisko Shui-Biana směřující k zachování nezávislosti mnoho lidí naplňuje obavami z budoucnosti, nicméně v těchto nejistých dobách jsou lidé otevřenější Evangeliu.
 
 Pracovníci církve Adventistů unesení v Sierra Leone se zotavují ze svých zranění
   (ADRA) – Oba pracovníci organizace Adventistů (ADRA) unesení 9. března v Sierra Leone a později v kritickém stavu opuštění jsou již doma z nemocnice a jsou v dobrém stavu, hlásí Prince Cummings, ředitel ADRA v Sierra Leone. Aaron Kargbo a Aruna Sherrif se na motocyklu vraceli do ústředí ADRA in Port Loko, padli do léčky, byli uneseni a zadržováni přes noc. Zranění Aarona Karba získaná během tohoto nedobrovolného pobytu zahrnují i dvě kulky v noze. „Proč byli přepadeni právě oni není jasné, ale útočníci od nich žádali jídlo a další věci,“ řekl Cummings.
 
 Kolumbijští drogoví baroni se obracejí ke Kristu. Escobar spasen!
   (RT) – Drogoví baroni z Medellínu v Kolumbii se obracejí ke Králi králů. Čtrnáct ze sedmnácti členů drogového kartelu kdysi ovládajícího město vyznalo svou víru v Krista. Oznámila to María Estrada, která se zabývá misijní činností v kolumbijském vězení Bellavista. K církvi tu patří přes 300 vězňů, uvedla dále. Pablo Escobar, kdysi ústřední postava drogové mafie se obrátil ke Kristu jen pár dnů před svou smrtí, řekla Estrada. Escobar ji jednou zavolal a tak začalo dopisování, na jehož konci Escobar „vydal svůj život Bohu.“ Od té doby se 13 jiných mafiánů obrátilo a vyznalo své hříchy. Dva již byli propuštěni a nyní pracují jako misionáři v jiných zemích.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz