Zprávy HCJB 29.3.2000

 Školská zařízení v oblasti Chicaga naléhají na bojkot súdánského ropného průmyslu
   (Assist) – Systém soukromých školských zařízení v Chicagu naléhá na bojkot ropné společnosti BP-Amoco-Oil. Obviňuje ji z napomáhání vojenskému chartúmskému režimu v jeho politice etnického a náboženského čistění uplatňované vůči křesťanům černošského původu. Sdružení křesťanských škol (The Christian Liberty Academy education system, http://www.homeschools.org/) se svými 60,000 žáky rozvíjí činnost po celém světě. Podporuje a financuje i školskou akademii v Mundi v jižním Súdánu. 23.března byla škola napadena bombardéry súdánské armády, což způsobilo řadu zranění žáků i jejich rodičů, naštěstí ale žádné úmrtí. Očití svědkové uvádějí, že letouny MU2 Antonov se súdánským označením provedly celkem 6 náletů na okolí školy, přičemž pokaždé svrhly jednu nebo dvě šrapnelové pumy.
 
 Křesťané vykoupili svobodu 5000 súdánských otroků
   (CDN) – Přes 100,000 Súdánců je drženo v zajetí ve své vlastní zemi, zatímco skupina zvaná Křesťanská mezinárodní solidarita (Christian Solidarity International - http://www.csi-int.ch/ ) pracuje na změně tohoto stavu. Nedávno tato skupina vykoupila z otroctví 5,000 osob po 35 dolarech za člověka. Od roku 1995 touto cestou osvobodila přes 30,000 otroků. Většinou jde o křesťany a animisty, kteří byli zajati muslimskými oddíly při nájezdech na jejich vesnice. „Nájezdy jsou jedním z nejzhoubnějších nástrojů džihádu (svaté války) vedené Národní islámskou frontou proti etnickým a náboženským menšinám vzdorujícím politice násilného poarabšťování a islamizace,“ prohlásil mluvčí Křesťanské mezinárodní solidarity.
 
 Úřady Zimbabwe zadžely na 6 dnů skupinu baptistů
   (CDN) – Reverend Ron Davis a dalších dvanáct křesťanů se vrátili z 18denního misijního pobytu zpět do ústředí Franklin Crossroads Baptist Church v Cecilia, Kentucky. 6 dnů přitom strávili na policejních výsleších na protidrogovém oddělení v Zimbabwe. Policie byla velmi ostražitá proto, že 3 týdny předtím jiná skupina osob prohlašujících se za misionáře byla přistižena při pašování zbraní do Rwandy. Nikdo z Davisovy skupiny nebyl ani formálně zatčen, ani obviněn z nějakého zločinu.
 
 Australské církve chystají aktivity pro období Olympijských her
   (RT) – Australské církve již trénují na letní Olympijské hry na podzim v Sydney. Jejich představitelé právě otevřeli své středisko v centru města (Reachout 2000 Command Center - http://www.reachoutexpeditions.org/), jak hlásí Wesley Mission. Bude to ústředí programu Svědectví o Kristu, v rámci něhož se tisíce křesťanů budou dělit o radostnou zvěst s diváky Olympijských her. Webová stránka má adresu: http://www.wesleymission.org.au/releases/March00/27Mar00.htm
 
 Učenec možná našel zbytky Sodomy a Gomory
   (RT) – Učenec – biblista možná našel trosky Sodomy a Gomory. Michael Sanders a mezinárodní tým výzkumníků v listopadu minulého roku pomocí miniponorky našli na dně Mrtvého moře něco, co připomíná zbytky dávného osídlení pod vrstvami soli. Hlásí to Daily Telegraph. Obě města podle Bible Bůh zničil ohněm a sírou. Sanders, která pochází z Velké Británie a nyní žije v USA prohlásil, že tým se vrátí, aby se pokusil nálezy od soli očistit. Někteří archeologové a učenci se domnívají, že histrorie Sodomy a Gomory je jen symbolická, jiní ale věří, že tato města v oblasti Mrtvého moře skutečně existovala.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz