Zprávy HCJB 31.3.2000

 Počet pacientů v nemocnici v Quitu nadále vzrůstá
   (HCJB World Radio) – Navzdory potácejícímu se hospodářství Ekvádoru počet pacientů v zařízení, spravovaném HCJB World Radio - nemocnici Hospital Vozandes–Quito, nadále vzrůstá. „Služeb poskytovaných ambulantním pacientům přibývá“, řekl Gary Gardeen, misionář sloužící v nemocniční administrativě. „Bůh je dobrý a Jeho milosrdenství je nekonečné.“ 37 lidí pracujících v nemocniční administrativě se zúčastňuje biblického studia Cesta Světla. Dalších 70 ošetřovatelek studuje historické knihy Bible s manželkou Gary Gardeena, Mary. Také 117 členů nemocničního personálu a HCJB World Radio se zúčastňuje studia Janova evangelia. „Bůh svojí milostí mění životy a dává nám pocítit svou přítomnost“, říká Gardeen. V průměru 78 lidí měsíčně teď v nemocnici přichází k Pánu skrze službu kaplanů či jiných členů personálu. Ti, co nově uvěřili, jsou směrováni do místních sborů, aby o ně bylo dále duchovně pečováno.
   V roce 1999 nemocnice posloužila více než 74 000 pacientům.
 
 Krutosti proti křesťanům v Indonésii pokračují
   (MNN) - Kruté pronásledování křesťanů v Indonésii pokračuje. Zanechává za sebou mrtvé lidi a zničené kostely. John Norvell, ředitel Světové misie letniční církve (Pentecostal Church of God), řekl, že radikální muslimové již zničili 39 kostelů a zabili sedm pastorů i s jejich spolupracovníky – některé z nich klečící a modlící se ve svém kostele. „Někteří ze zabitých byli dokonce vnuky nebo rodinnými příslušníky pastorů“, řekl. „Zdá se, že terčem vrahů jsou zvláště pastoři. Existují doklady o vypsání odměny 15 milionu indonézských rupií (asi 2000 US dolarů) za hlavu každého kněze.“ Norvel dále řekl, že pronásledování se soustředilo na ostrov Morotai. „Když se prolévá krev mučedlníků, pohne to Bohem v nebesích a tak jsme přesvědčeni, že bude mnoho těch, které toto utrpení osloví a oni přijdou ke Kristu.“
 
 Misie v Guatemale koupila dvě rozhlasové frekvence
   (MNN) - CAM International koupilo dvě další rozhlasové frekvence, aby se Boží Slovo mohlo šířit účinněji. Úřady potvrdily, že rozhlasovou stanici v San Marcos v západní Guatemale se jim podařilo koupit za mnohem nižší cenu, než původně očekávali. Organizace také koupila frekvenci na severu země. Pracovníci CAM říkají, že jim dokonce ještě zbyly peníze na vybavení.
 
 Televize NBC zrušila „rouhačský“ televizní program
   (RT) – Televize NBC zrušila kvůli nízké sledovanosti program „Bůh, ďábel a Bob“, uvádí Associated Press. Animovaná komedie vyvolala hněv náboženských skupin, které ji považují za rouhačskou, protože zobrazila Boha pijícího pivo a klejícího. Více než dva tucty organizací přičleněných k NBC odmítly show vysílat a to pro její obsah. Sex, krutost a vulgární jazyk v televizi vzrostly třikrát od roku 1989, uvedla Rodičovská televizní rada v prohlášení z 30. března. Studie ukázala, že od roku 1989 odkazy na pohlavní orgány vzrostly sedmkrát, vulgární mluva pět a půl krát a odkazy na homosexualitu jsou 24krát běžnější.
 
 Filmy s křesťanskými hodnotami jako kasovní trháky v roce 1999
   (Assist) - Rozbor 287 filmů uvedených v roce 1999 ukázal, že filmy, které odrážejí křesťanské principy, vydělávají v průměru více peněz než filmy obsahující hrubou mluvu, přemíru krutosti nebo mají sexuální obsah, odhalují nahotu a obsahují nekřesťanské či dokonce protikřesťanské prvky. Každý rok Křesťanský výbor pro film a televizi a jeho dvoutýdenní pubikace Movieguide (Průvodce filmem, pozn. překl.) mapují obsahy většiny hraných filmů. Studie ukazuje, že filmy s pozitivními ohlasy vydělávají v průměru o 43 procent více ($31,2 milionů) než filmy s negativními ohlasy ($21,8 milionů).
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz