Zprávy HCJB 4.4.2000

 Rozhlasové pořady HCJB World Radio v němčině jsou nyní šířeny prostřednictvím satelitu
   (HCJB World Radio) – Ředitel německé sekce HCJB Rüdiger Klaue oznamuje, že krátkovlnné programy HCJB World Radio v Quitu v Ekvádoru jsou poprvé slyšitelné i prostřednictvím satelitního vysílání. Společnost HCJB uzavřela jednoroční smlouvu se společností WRN-EuroMax na šíření pořadů satelitem a sítí Internet. Vysílání těmito cestami začalo 26.března. „Satelitní vysílání do Evropy je novou možností evangelizace a je pro nás významným historickým mezníkem,“ říká Klaue. „Současně je to výzva pro celý náš tým, aby naše pořady byly opravdu dobré.“
   Klaue k tomu dodává, že tato nová vymoženost zvýší vliv evangelizačního úsilí v ateizmem postižených zemích východní Evropy. „Jsme za tuto jednoroční smlouvu vděčni a doufáme, že budeme schopni pokračovat v tomto působení na německy mluvící svět i v následujících letech.
   Rohlasová stanice HCJB v Quitu vysílá německé programy to Evropy a Jižní Ameriky od roku 1953. Během roku 1999 došlo do německé sekce přes 8000 dopisů a zpráv od německých posluchačů, což umožnilo řadu následných svědectví těmto lidem.
 
 5000 súdánských vojáků pravděpodobně chystá útok proti Nubijcům
   (Sudan Relief & Rescue) – Rostou obavy, že súdánská vláda se chystá vypudit Nubijce z jejich starodávných území. Zástupci diecéze v El Obeid v Súdánu administrované z Nairobi v Keni potvrdili zprávy, že síly loajální chartúmské vládě Islámské národní fronty podnikají ve čtyřech směrech vojenskou ofenzívu proti oblasti Heibian a jiným „osvobozeným“ územím Nubijského pohoří v centrálním Súdánu. Církevní představitelé řekli, že Súdán se možná připravuje na úplnou genocidu původního nubijského obyvatelstva, které již dlouho vzdoruje násilným islámským asimilačním pokusům. Byl zpozorován pohyb vládních vojsk směrem k městu Kauda, což je místní centrum kde byla v únoru súdánským letectvem bombardována katolická škola, přičemž zahynulo 21 osob, z toho 19 dětí. Dle dohadů se nové vojenské ofenzívy účastní nejméně 5000 vojáků, zatím však v oblasti Kaudy nedošlo k žádným bojům. (Základní informace – viz http://www.liaafrica.org/sudan_articles/persecuted_church_of_sudan.htm – pozn. překl.)
 
 Indie navrhuje zákon na kontrolu cizích misionářů
   (New Delhi, Newsroom) – Indická vládní koalice vedená stranou Bharatiya Janata Party (BJP) navrhuje nové kontrolní mechanizmy toku finančních prostředků ze zahraničí pro místní náboženské organizace. Zčásti jde koalici o omezení činnosti zahraničních křesťanských misionářů. Indická zákonodárná komise připravuje podle představ vlády řadu novel k Zákonu o zahraničních příspěvcích z roku 1976. Národní komise pro zákony již příslušné návrhy posuzuje. Očekává se, že tato komise vedená penzionovaným soudcem Nejvyššího soudu Jeevanem Reddym předloží vládě výsledek svého zkoumání ještě před skončením svého funkčního období (do 31.srpna).
 
 Žádost muže podezřelého z vraždy misionáře o propuštění na kauci odmítnuta
   RMA) – Dara Singh, hlavní podezřelý obviňovaný z odporné vraždy australského misionáře Grahama Stuarta Stainese a jeho dvou dětí před více než rokem bude ve vyšetřovací vazbě až do 10.dubna na základě rozhodnutí soudce Sukumara Sahu. Soud zamítl žádost obviněného o propuštění na kauci.
 
 Církve spojují své síly v boji s AIDS v Africe
   (CWM) – Pět afrických církví v rámci Světové misijní rady (Council for World Mission) integruje své úsilí v boji proti pandemii AIDS pustošící Afriku. Hlásí to Dave Wanless, tiskový mluvčí Spojené kongregační církve jižní Afriky (the United Congregational Church of Southern Africa, UCCSA, http://www.uccsa.co.za/). UCCSA, Církev Krista v Malawi, Církev Ježíše Krista na Madagaskaru, Spojená presbyterská církev Jižní Afriky a Spojená církev Zambie spojují své prostředky a organizují společný postup prevence, učení a pastýřské činnosti pro oběti choroby. Zástupci všech těchto církví se sejdou na Světovém církevním koncilu v polovině května, aby plánovali další společný postup.
 
 Ateista konstatuje pozitivní vliv evangelikálů v Guatemale
   (RT) – Evangelikální křesťané mění Guatemalu: to v únoru přiznal přesvědčený ateista před skupinou amerických kazatelů během jejich návštěvy v zemi. Evangelikálové „nejlépe pracují, mají nejspořádanější rodiny, nerozhazují peníze a nejvíce přispívají k blahu země,“ řekl tento novinář členům skupiny Global Vision, jejíž ústředí je v Houstonu v Texasu. Kazatelé se vraceli z třídenního evangelizačního pobytu v Coatepeque. Podle došlé zprávy člen skupiny Haje Andraus nedávno kázal 4000 lidem, 420 z nich následně vyznalo svou víru v Krista.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz