Zprávy HCJB 6.4.2000

 Po srážkách mezi vojáky NATO a místním obyvatelstvem musí být misijní skupiny v Kosovu bdělejší
   (MNN) – Srážky mezi vojáky mírových sil NATO a srbskými civilisty v Kosovu ohrožují činnost mnoha misijních skupin. Joel Samy (World Hope) uvádí, že napětí roste. „S táním sněhu začíná růst napětí a za pár dní mohou přijít skutečné problémy. NATO s tím počítá a také již varovalo řadu Američanů včetně misijních pracovníků působících v oblasti. Samozřejmě jsme při práci v oblasti velmi opatrní.“ Samy dodává, že aktivita muslimů roste, a že je třeba modliteb za evangelizaci: „Slyšíme různé zprávy o promítání filmu Ježíš a o distribuci knížek „God Cares“ mezi Albánci v Kosovaru.
 
 Hladomor šířící se Etiopií znepokojuje pomocné organizace
   (MNN) – Dave Evans (Food for the Hungry - http://www.fh.org ) se obává, že v Etiopii by následkem hladomoru mohlo zemřít mnoho lidí, a že tato katastrofa se již nyní přímo dotýká milionů osob. „Deset milionů lidí potřebuje celkem 1.3 milionů tun potravy. Porovnáním zjistíme, že jde o obdobné množství, jako v letech 1984 a 1985, kdy hlady zemřelo milion Etiopanů. Cílem naší záchranné operace je spolupracovat s církvemi a demonstrovat naše předsevzetí evangelizovat na prvním místě skutkem – naplňováním fyzických potřeb hladovějících a potom, pokud to jde, šířit Kristovu lásku mezi lidmi i slovem.
 
 Hnutí pro obnovu desatera božích přikázání (DOOMSDAY CULT)
   (MNN) – Odborníci na kulty uvádí, že nedávná tragédie v Ugandě je důsledkem duchovního hladu (unmet needs). Odborníci uvádějí, že lidé tíhnoucí k podobným hnutím projevují svou duchovní vyprahlost. Často jsou neschopni rozpoznat, co vlastně hledají, ani odhadnout nebezpečí takového bezcílného hledání. V daném případě byla výsledkem hromadná vražda. V důsledku této ohromující tragédie připravuje Evangelikální baptistická misie (EBM) pracovní skupinu, která by ugandským křesťanům přinesla povzbuzení. John Jackson z EBM řekl, že jizvy zanechané činností sekty jsou hluboké, ale bude možné je hojit poradenstvím podloženým biblickým studiem.
 
 Episkopální církev bude i přes protesty pokračovat s homosexuálními duchovními
   (RT) – Biskupové americké Episkopální církve budou pokračovat v instalaci homosexuálů na místa duchovních, přes protesty konzervativců a možnost církevního schismatu. Oznámil to Frank Griswold, předsedající biskup této denominace. „Nedovedu si představit, že by kterákoli denominace ve světle jakékoli vnější události, ať zde či v Portugalsku, měnila své zvyklosti,“ řekl minulý týden během modlitebního ztišení před 135 členy církve v Biskupském Domě v Lake Arrowhead v Kalifornii. Vedoucí světově rozšířené Anglikánské církve, k níž se řadí i Episkopálové, se minulý týden sešli v Portugalsku a vyslovili varování, že instalace homosexuálů do postavení duchovních „hluboce ohrožuje jednotu Anglikánské církve.“
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz