Zprávy HCJB 10.4.2000

 Mongolský věřící byl dosouzen na 13 let vězení za své svědectví
   (Compass) - Mongolský občan, potomek etnických Kazachů, byl odsouzen ke 13 letům vězení v pracovním táboře v západním Mongolsku na základě obvinění z propagace křesťanské víry. V písemném oznámení policie v Bayan-Olgey se uvádí, že Marat Kojash, zatčený minulé léto, je vinen ze „šíření špatné náboženské propagandy… Podle ústavy Mongolské republiky lze propagovat jen buddhistickou a islámskou víru.“ Kojash je lékař, který - jak hlásí zpravodajové – uvěřil v Krista v předcházejícím roce díky rozhlasovému vysílání v kazašském jazyce. Před svým uvězněním se 30letý Kojash společně sdílel části Písma a další literaturu, audio a video kazety s lidmi žijícími ve stejné vesnici, kteří se rovněž zajímali o křesťanství.
 
 Misionáři čelí stoupajícímu nebezpečí v Kolumbii
   (NTM) – „Naši misionáři v Kolumbii žijí uprostřed vzrůstajícího nebezpečí,“ uvádí se ve zprávách z New Tribes Mission (NTM). „Toto nebezpečí se zvyšuje jak pro severoamerické misionáře, kteří pobývají v Bogotě, tak i pro kolumbijské misionáře, kteří ještě pracují mezi lidmi různých kmenů. Marxističtí guerrillas (partyzáni), svírají tuto krajinu stále pevněji.“ NTM současně pokračuje ve vytrvalém pátrání po osudu misionářů Ricka Tenenoffe, Dava Markinse a Marka Riche, kteří byli uneseni v roce 1993 z misijní stanice v Panamě a drženi násilím v kolumbijské džungli. Úřady NTM vydaly neověřenou zprávu o kontaktu s únosci misionářů po roce od jejich zmizení. I tyto nepotvrzené zprávy nám pomáhají uchovávat si naději.
 
 Misijní agentura obviňuje Vietnam z pronásledování protestantů
   (Reuters) - Zpráva World Evangelical Fellowship (Světového evangelikálního společenství) říká, že protestanté ve Vietnamu jsou běžně pronásledováni. Tato zpráva konkrétně uvádí, že věřící jsou běžně zatýkáni, biti a vězněni proto, že odmítají zapřít svou víru. Zejména je hojně rozšířeno špatné zacházení s protestanty mezi národnostními menšinami. Ve zprávě je uvedeno, že 25 let po sjednocení země pod komunistickou nadvládu se dosud křesťané ve Vietnamu nemohou těšit z náboženské svobody, jak jim bylo přislíbeno v ústavě této země. V posledních letech nebyl poskytnut právní statut žádné protestantské církvi, ačkoliv náboženství bylo oficiálně uznáno. Vietnamská vláda odmítá obvinění z pronásledování věřících nebo politických disidentů.
 
 Křesťanství v Severní Koreji navzdory utlačování vzrůstá
   (CDN) - Páteční faxová zpráva uvádí, že navzdory brutálnímu utlačování a hladovění je v Severní Koreji přibližně 500 000 z celkového počtu 23 milionů obyvatel křesťany. Uvedl to severokorejský pastor, který se v březnu zúčastnil misijní konference v Německu. Severní Korea má asi 1 milion politických vězňů a dalších více než 100 000 křesťanů je uvězněno v koncentračních táborech – často bez přístřeší, potravin či lékařské pomoci. Kdokoliv, kdo je objeven s Biblí, je považován za „jihokorejského špióna“ a pronásledován, řekl pastor. Navzdory těmto podmínkám, počet podzemních sborů a věřících roste. Severokorejští křesťané nazývají pronásledování a útrapy svojí „radostí a ctí“.
 
 Misie na pomoc etnickým Albáncům v obnově domovů v Kosovu
   (MNN) – Přestože napětí v Kosovu vzrůstá, ke konci tohoto měsíce tam plánuje cestu skupina misionářů, aby pomáhala etnickým Albáncům znovu vybudovat jejich zničené domovy. Chris Clum z organizace World Servants odjíždí se svým týmem do vesnice v jižním Kosovu, aby uskutečnili to, co on nazývá „evangelium vztahů“ (relational evangelism). „Vidíme to jako nádhernou příležitost pomáhat tam, kde nás lidé potřebují. Tehdy mají srdce otevřená ke slyšení evangelia
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz