Zprávy HCJB 12.4.2000

 Křesťanské příležitosti v Gruzii přibývají
   (MNN) – Navzdory spekulacím o volebních podvodech slibuje zvolený gruzínský prezident Eduard Ševarnadze očistu své vlády. Způsoby, které vnáší do politického života by ve skutečnosti mohly pomoci evangelizaci v tomto postsovětském státu, prohlašuje Kurt Gustafson z Institutu pro překlady Bible (IBT). „Gruzie potřebuje více západního vlivu v oblasti podnikání aby získala soběstačnost. Pokud začnou v Gruzii pracovat profesionální křesťané, jejich vliv by se mohl stát základem evangelizace,“ dodává Gustafson. IBT právě pracuje na překladu Písma do gruzínštiny a chce jej dokončit ještě letos. Pravoslavná církev požádala IBT o dodání 500,000 Biblí pro děti.
 
 Rychle rostoucí čínské církve potřebují školené duchovní
   (CDN) – Mark Kelly píše v článku pro misionářský časopis Advance, že během posledních 30 let se čínské křesťanské církve rozrostly 18krát. „To je největší růst církve od Letnic. Zatím má Čína ještě miliardu nevěřících. V zemi je jen 20 teologických seminářů s 1,200 studenty. V některých provinciích tak připadá na jednoho kazatele až 60,000 věřících.
 
 Evangelizační shromáždění Sdružení Luise Palaua ve Velké Británii
   (RT) – Asi 3 000 lidí vyznalo svou víru v Pána Ježíše během série evangelizačních shromáždění vedených Luisem Palauem v Sheffieldu v Anglii. Palau a jeho spolupracovníci hlásali Evangelium na celkem 26 shromážděních k asi 25,000 účastníků. Hlásí to Evangelijní sdružení Luise Palaua - http://www.gospelcom.net/mnn/MEDIA/lpea.html. Sdružení souběžně pokračuje ve své činnosti na americkém kontinentu účastí v akci Celebration 2000 spojené s evengelizačními shromážděními ve 14 městech Severní Dakoty a Minnesoty. Akce končí 6.května.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz