Zprávy HCJB 13.4.2000

 Křesťanská víra v Súdánu roste, bez ohledu na hlad a protivenství
   (MNN) – V období, které se obvykle nazývá klidem před bouří je zjevné, že islámská súdánská vláda sbírá síly k masivnímu útoku. Ve svém nedávném projevu súdánský prezident zavrhl možnost mírových rozhovorů, když se vyjádřil, že jediné, čím by mohl mluvit, jsou zbraně. Znepokojení ale působí i šířící se hladomor, řekl Jim Snyder (Evangelical Free Church Mission). „Strašlivá nejistota budoucnosti zahaluje všechno do atmosféry strachu. Je ale velmi důležité nepřehlížet fakt, že církev v Súdánu právě nyní roste. Přitom příčinou není okolní zlo, ale Duch Boží, který v této situaci působí a lidi v jejich neštěstí k sobě přitahuje.
 
 Jihokorejští křesťané protestují proti zavádění pohanského kultu
   (RT) – Jihokorejští křesťané protestují proti nyní modernímu návratu k pohanské mytologii. Mají námitky proti vztyčování soch starodávného bájného krále Tanguna, k němuž na veřejných místech nyní po stovkách dochází. Hlásí to agentura South China Morning Post. Tisíce lidí pochodují ulicemi a žádají vládu, aby donutila hnutí Han Munhwa Movement Federation odstranit 369 soch umístěných v základních školách a ve veřejných parcích. Následovníci Tanguna věří, že tato božská bytost přišla z nebe roku 2333 před naším letopočtem a po dobu 1500 let vládla Koreji. Severokorejští představitelé tvrdí, že mají Tungunovy kosti a vystavují je ve veřejně přístupném hrobu. Křesťané prohlašují, že zvěst o Tungunovi je smyšlená, a že sochy jsou podporou pohanství.
 
 Nová loď milosrdenství bude přinášet pomoc a lékařskou péči nejchudším africkým zemím
   (CDN) – Norma Major, manželka bývalého britského premiéra Johna Majora 4.dubna v Anglii oficiálně pokřtila nejnovější přírůstek Flotily Milosti (Mercy Ships), loď Africa Mercy. Původně dánský trajekt o výtlaku 16 tisíc tun byl loděnicí Cammell Laird přestavěn na největší nevládní nemocniční loď na světě. Loď přinese tolik potřebnou lékařskou péči nejchudším zemím Afriky. Africa Mercy bude vybavena pěti operačními sály, 80lůžkovým chirurgickým oddělením a ubytovnou pro 450 členů posádky a personálu. Kromě plovoucí nemocnice loď poslouží i jako základna pro ambulantní péči včetně stomatologické a také jako středisko pro výstavbu a obecní rozvoj se zaměřením na vodovodní a sanitární zařízení.
 
 Lupiči napadli misijní školu v Indii a zranili katolického kněze
   (RT) – Dle agentury Reuters 10.dubna lupiči přepadli indickou misijní školu a zbili jejího představitele, katolického kněze K.K.Josepha. Ten utrpěl mnohočetná poranění hlavy. K události došlo v klášterní škole Sv.Terezy v Kosi Kalan v okrese Mathura státu Utarpradéš. Neznámí útočníci Josepha bili, když se snažil chránit skupinu řádových sester. Očekává se, že postižený kněz se ze svých zranění zotaví. Jiná zranění nejsou hlášena. Katolíci i jiné křesťanské skupiny jsou soustavně napadáni hinduistickými radikály, kteří je viní z toho, že donucováním a vábením působí na Indy tak, že konvertují ke křesťanství.
 
 Nové křesťanské rozhlasové vysíláni zasahuje válkou sužované Čečensko
   (RT) – Nové křesťanské rozhlasové vysílání přináší modlitby za mír do sousedního válkou ztrápeného Čečenska: ruští a kavkazští křesťané minulý měsíc slavnostně zahájili provoz křesťanské rozhlasové stanice ve Vladikavkazu, 40 km od válečné oblasti. Hlásí to International Russian Radio/TV. Stanice vysílá denně 24 hodin pro 40 etických skupin žijících v postižené oblasti. pořady o „smíření, odpuštění a míru ve jménu Ježíše Krista“.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz