Zprávy HCJB 24.4.2000

 Yuma ve státě Arizona zahajuje provoz celodenního vysílání první španělské křesťanské rozhlasové stanice
   (HCJB World Radio) –Téměř dva miliony lidí na obou stranách mexicko–americké hranice mohou slyšet evangelium z první španělské křesťanské rozhlasové stanice z Yumy, Arizona. Čtyřiadvacátého dubna ráno začala FM stanice KYRM svoje každodenní čtyřiadvaceti hodinové vysílání. Rozhlasová stanice je vyvrcholením více než pětiletého plánování a licenčního řízení. Zároveň se tak dovršuje počet dvaceti vysílačů World Radio Network (Světové rozhlasové sítě) a spolupracující misie HCJB World Radio, která si stanovila cíl pokrýt křesťanským rozhlasovým signálem všechna města ležící na mexicko-americké hranici.
   „Vysíláme hodně hudby a vzdělávacích programů, které pomáhají lidem uplatňovat jejich křesťanskou víru s každodenním životem,“ říká prozatímní manažer Ben Cummings. „V našich pořadech zdůrazňujeme duchovní, etické a morální hodnoty křesťanství.“ Mnoho pořadů pochází ze satelitní sítě ALAS, která je výsledkem spolupráce a úsilí misijních organizací Trans World Radia a HCJB World Radia se základnou v Quitu v Ekvádoru. Cummings říká, že vysílání pomáhá sjednocovat španělsky hovořící křesťany, kteří navštěvují mnoho různých denominací na obou stranách hranice.
   Žádost o založení rozhlasové stanice byla podána v roce 1995, ale trvalo několik let, než splnila všechny požadavky úřadů pro vysílání jak v Mexiku, tak v USA. Kromě jihozápadní Arizony signál KYRM pokryje hustě osídlenou oblast v severním Mexiku táhnoucí se z Mexicali do San Luis Río Colorado.
 
 Barmské vojenské jednotky zaútočily na tisíce vysídlených Karenů
   RMA) – Více než 4 000 nedobrovolně vysídlených Karenů (lidí z oblasti podél pohoří Karin Pyinnei v jihovýchodní Barmě blízko hranic s Thajskem, pozn.překl.) bylo nuceno prchat přes hranice do Thajska poté, co jejich obydlí byla zničena barmskými vojenskými jednotkami. Prvního dubna začali vojáci útočit na tábor No Boe, který slouží vysídleným osobám ve východním Myanmaru (dříve nazývaném Barma) blízko hranic s Thajskem. Zastřelili jednoho civilistu a potom se střetli s partyzány z Karenské národní osvobozenecké armády (Karen National Liberation Army). Další den barmští vojáci obsadili obydlenou oblast a začali vypalovat vše, co jim přišlo pod ruku, včetně 659 domů, skladiště, církevních budov, třech školních budov a střední odborné školy. Tisíce nedobrovolně vysídlených Karenů byly nuceny uprchnout do Thajska, kde jako uprchlíci dostanou alespoň trochu jídla a přístřeší. Přibližně 30 % Karenů jsou křesťané. Od roku 1993 zemřelo následkem barmských vojenských operací více než 30 000 lidí této národnostní skupiny. Přibližně 300 000 Karenů bylo vysídleno – mnoho z nich se skrývá v džungli.
 
 Církevní školy v Indii jsou ohroženy
   (RMA) – Pocit strachu se vloudil do všech křesťanských škol vedených misijními pracovníky v oblastech Mathura a Agra v Indii po sérii útoků na kněze a řádové sestry. Od 31. března nejméně pět církevních škol ve dvou okresech bylo doslova vyrabováno. Majetek škol byl poničen a rozkraden. Po útocích zůstalo mnoho zraněných lidí. Ani v jednom případě útoků nebyl někdo uvězněn. Odpovědní policejní úředníci označili incidenty jako běžný pokus o loupež. Oběti říkají, že byli napadeni pro svoji víru.
 
 Příliv uprchlíků do Libérie zvyšuje tlak na tuto beztak zuboženou zemi
   (MNN) – Současný vzestupný příliv uprchlíků z takových zemí jako je Rwanda a Sierra Leone v sužuje Libérii, která se sama ještě zotavuje z následků občanské války, říká Arthur Saye, libérijský zástupce pro sociální služby. „Umíte si představit jak příliv uprchlíků ze Sierra Leone zhoršuje naši tíživou situaci. S podporou dalších organizací, kromě podpory domácích obyvatel, poskytujeme přístřeší i těm, kteří u nás hledají útočiště. Je to pro Libérii velice náročné.“ Richard Sandbatch, z mezinárodní organizace poskytující potravu hladovějícím dětem (Feeding Starving Children International), říká, že jeho organizace poskytuje pomoc ve jménu Kristovy lásky. Ve spolupráci Sítě na podporu západoafrických dětí (the West African Children Support Network) pomáhají poskytnout základní pomoc Libérijcům.
 
 Tisíce Indonézanů přijalo Krista při promítání filmu „Ježíš“
   (RT) – Tisíce Indonézanů vyznalo víru v Krista během kampaně v deseti městech, při které byl uváděn film „Ježíš“ z produkce Campus Crusade. Více než 28 milionů v listopadu vidělo nebo alespoň slyšelo zvukovou nahrávku filmu na ostrovech Jáva, Sumatra, Sulawesi a Bali, oznamuje Campus Crusade. Odhadovaných 8,6 milionů film Ježíš vidělo v televizi, 19 milionů slyšelo zvukovou verzi vysílanou prostřednictvím 126 rozhlasových stanic a více než 900 000 lidí navštívilo veřejné promítání filmu nebo shlédli video nahrávku.
 
 Satelitní vysílání ALAS
   (HCJB Ekvádor) Rozhlasové misijní organizace TWR a HCJB oznámily některé organizační změny, které se týkají satelitní služby ALAS. Společný projekt Trans World Radia a HCJB World Radia nebude provozovat oddělené kanceláře. Místo toho budou různé aspekty misijní služby rozděleny mezi obě organizace. HCJB ponese odpovědnost za administrativu, účetnictví a křesťanské kontakty. TWR bude odpovědné za centrum následné práce. Důraz na sekulární službu a komerční využití ALASu bude zrušen.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz