Zprávy HCJB 25.4.2000

 Američané na Filipínách jsou po leteckých útocích proti islámským povstalcům ve střehu
   (MNN) – Filipínské vojenské letectvo zasypalo horské pozice islámských povstalců raketami. Jde o začátek ofenzívy, jejímž cílem je osvobození desítek zadržovaných rukojmí. Guy Sier (New Tribes Mission) hlásí, že američtí misionáři jsou ve střehu i kvůli jiné záležitosti: „Skupina Abu Sayyafa požaduje, aby USA propustily tři islámské teroristy a vyhrožuje, že v opačném případě začne zabíjet nebo unášet občany Spojených Států. Bereme tyto hrozby velmi vážně.“
 
 Amnesty International vyzývá filipínské povstalce k propuštění rukojmí
   (CDN) – Amnesty International vyzývá filipínskou islámskou povstaleckou skupinu Abu Sayyafa, aby propustila zbývající rukojmí, z nichž většina jsou školáci. „Vyzýváme vůdce této skupiny, aby při své protivládní činnosti nepoužívali nevinné děti a další civilisty jako rukojmí. Únosy rukojmí a jejich vraždění je nepřípustné porušování lidských práv,“ uvádí ve svém vyjádření Amnesty International. Islámští povstalci napadli 20. března dvě školy v Basilianu a unesli 50 školáků, učitele a kněze. Později jich sice 20 propustili, ale ostatní dál drží v zajetí.
 
 Následky náboženských nepokojů v Nigérii byly zveřejněny
   (Compass) – Nigerijská policie oznámila, že během únorových náboženských nepokojů ve státu Kaduna bylo vypáleno 123 kostelů a 55 mešit. K nepokojům mezi křesťany a muslimy došlo během pokusu muslimů podřídit právní systém severonigerijských států muslimskému zákonodárství („sharia“). Policie ve své zprávě dále uvedla, že bylo zabito celkem 609 lidí včetně 4 policistů. Přes 100 osob bylo zraněno. Shořelo 1994 domů a 746 vozidel. Při obnově pořádku policie uvěznila 559 podezřelých křesťanů i muslimů, které teď čeká obžaloba.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz