Zprávy HCJB 28.4.2000

 Filipínské vojenské jednotky vzaly útokem opevněná postavení muslimských únosců, rukojmí však zatím nelezena nebyla
   (AP) – Během pátečního prudkého útoku filipínské vojenské síly získaly kontrolu nad většinou opevněných postavení muslimských povstalců. Podle vládního mluvčího se jim ale zatím nepodařilo najít 27 rukojmí, převážně dětí, zadržovaných zde po dobu 6 měsíců. Vojáci našli mělké hroby, o kterých se domnívají, že obsahují těla 20 Abu Sayyafových stoupenců a mají podezření, že další těla jsou ukryta v síti tunelů a podzemních úkrytů. Tuto informaci sdělil vedoucí odboru Jose Calimlin: „V blízkosti jeskyní a tunelů je cítit velmi silný pach rozkládajících se těl. Doufáme, že nejde o těla rukojmí.“ Asi 50 rukojmí bylo povstalci uneseno z římskokatolické školy 20. března. Později povstalci některá z rukojmí propustili a současně se nechali slyšet, že dvěma rukojmím usekli hlavu jako „dárek k narozeninám“ pro prezidenta Jesepha Estradu. Vládní jednotky nyní osvobodily kolem 80 procent povstaleckých základen. V rámci jiného incidentu muslimští extrémisté pokračují v zadržování 21 rukojmí zadržených 22. dubna v malajsijském ostrovním letovisku, řekl mluvčí předsedy vlády.
 
 Mormoni hrozí, že opustí skautské hnutí, jestliže soud umožní, aby vedoucími skautů byli homosexuálové
   (RT) - Mormoni prohlásili, že pokud Nejvyšší soud USA bude americké skauty (Boy Scouts of America) nutit, aby akceptovali homosexuály jako vedoucí oddílů, jejich 400.000 skautů tuto organizaci opustí. Církev Svatých Ježíše Krista Posledních Dnů „vystoupí ze skautského hnutí, pokud bude nucena smiřovat se s působením skautských vedoucích jasně homosexuálního zaměření,“ napsal obhájce Von G.Keech v dopisu psaném jménem mormonské církve, Národního katolického sdružení pro skauting, Ústředního výboru metodistických mužů při Spojené Metodistické církvi, Missourského synodu Lutheránské církve a Národního synodu Mladý Israel (the National Catholic Committee on Scouting, the General Commission on United Methodist Men of the United Methodist Church, the Lutheran Church-Missouri Synod, the National Council of Young Israel.) Nejvyšší soud se má případem zabývat v létě.
 
 Přes snižující se návštěvnost kostelů většina Kanaďanů věří v Boha
   Toronto (CDN) – V Kanadě věří v Boha 84% obyvatel přes dramatický pokles návštěvnosti kostelů během tří posledních desetiletí. Průzkum provedený pro deník Globe and Mail a Canadian Television Network byl zveřejněn o minulém víkendu. Ukazuje se rovněž, že 66% Kanaďanů přijímá základní prvky křesťanské víry – život Pána Ježíše na Zemi, Jeho smrt a zmrtvýchvstání. Průzkum dále ukázal, že ve 30 milionové kanadské populaci křesťanství nadále převažuje přes příliv imigrantů různých vyznání.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz