Zprávy HCJB 2.5.2000

 Pro pokračující krizí s rukojmími misijní skupiny na Filipínách omezují svou činnost
   (MNN/Reuters) – Pokračující svízelná situace s rukojmími na Filipinách nutí misijní skupiny omezovat na jihu svou činnost, řekl Dennis Maves z Křesťanské a Misijní Aliance, která pracuje mezi odlehlými kmeny Yakan, Tausung a Samal. „Doba je nejistá a tak mnoho našich lidí raději stahujeme na bezpečnější místa. Nejsme schopni pracovat ve frontové linii, jako dřív,“ říká Maves. „Infiltrující muslimové pobuřují místní obyvatele. Mnoho z agitátorů prošlo afghánskou válkou a na podněcování nepokojů se podílejí i muslimové z Pákistánu.“ Reuters popisuje pokračující úsilí filipínské armády prohledávající jihofilipínský ostrov Basilan ve snaze nalézt 27 rukojmí, převážně dětí unesených z katolické školy a zadržovaných islámskými bandity Abu Sajáfa již přes 40 dnů. Došlo již také k přímému střetu na ostrově Jojo ve snaze osvobodit 21 jiných rukojmí zadržených před 9 dny v jednom malajsijském letovisku.
 
 Žháři vypálil katolický kostel v Zanzibaru
   (CDN) – Během velikonočního víkendu žháři v Zanzibaru vypálili katolický kostel. Stalo se to v sobotu 22. dubna v oblasti zmítané náboženským násilím. Zanzibarský římskokatolický biskup prohlásil, že chrám se žháři pokusili vypálit již před rokem. Newsroom připomíná, že před 3 lety byl jiný kostel v sousedství zapálen benzínem. Útoky na křesťanská zařízení v převážně muslimském Zanzibaru vzrůstají od roku 1995, kdy extrémističtí Muslimové si umínili vyhnat křesťany vůbec. Muslimové tvoří 99% zanzibarského obyvatelstva.
 
 Křesťanství v Indii roste, přestože roste pronásledování
   (RT) – „Čím silnější je pronásledování, tím více se otevírají dveře evangeliu,“ uvádí podporovatel indických sborů: Dr. Alex Abraham, původním povoláním neurochirurg, vede hnutí, které během 3 let založilo 1500 domácích sborů. Zpráva pochází od DAWN Fridayfax. Hnutí je přesvědčeno, že zakládání nových sborů „ je nejúčinnější cestou jak naplňovat křesťanské poslání šíření evangelia“ – Mt 28:19-20 (Great Commission - http://thegreatcommission.com/tgcexp1.htm ), řekl Abraham. „Křesťané v severní Indii jsou neustále napadáni, jejich literatura se krade, jejich domy a vozidla jsou ničeny,“ pokračuje Abraham, „a přesto Ježíš dál přidává nové lidi do Svého Království.“ Hinduistický fanatik, který se vetřel do církve konkrétně v Kinnaur Pradesh se posléze ke křesťanství otočil zády a nyní udává vedoucí sborů. Přes jeho velmi citelný projev nepřátelství zahájilo v tomto místě svou činnost od roku 1995 21 sborů. Nové sbory mají celkem 2000 členů“, dodává Abraham.
 
 Pakistánská vláda slibuje, že zmírní omezení pro křesťany
   (CDN) – Pakistánská vojenská vláda slíbila řadu novel zákona, aby zmírnila omezení postihující asi 3milionovou křesťanskou menšinu (Pákistán má asi 150 milionů obyvatel). Tento slib představitelé křesťanů uvítali jako další známku toho, že říjnový vojenský převrat bude pro křesťany a další náboženské menšiny úlevou, přestože nová vláda generála Perveze Musharaffa není vládou demokratickou. Uvádí to ENI News. Přesto ale pákistánské křesťanské církve pokračují ve volání po demokracii.
 
 Misijní agentura začíná svou praktickou činnost mezi etnickými menšinami v Číně
   (MNN) – Misie bez hranic - http://www.mwb-us.org/ začala pracovat v Číně. Podobně jako ve východní Evropě v době komunismu slouží Misie nyní v Číně jako hlas podzemních křesťanů. Zaměřuje se na informace západní veřejnosti o problémech místní církve. Kromě toho zajišťuje distribuci Bible, Nové Zákony, zpěvníky a další křesťanskou literaturu. Své úsilí zaměřuje zejména na pomoc etnickým menšinám na severovýchodě.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz