Zprávy HCJB 3.5.2000

 Nepřátelství v Zimbabwe se nepřímo týká i misijního vysílání
   (MNN) – Ozbrojení černošští squatteři obsadili v Zimbabwe přes 1000 farem vlastněných bělochy. Třináct lidí, hlavně z řad stoupenců politické opozice, bylo zabito. Nicméně, jak uvádí Jim Pfiffer (SIM - http://www.sim.org/ ), na činnost misie to přímý vliv nemá. „Naše práce mezi lidem Zimbabwe pokračuje normálně, ale všichni pociťujeme zvýšené napětí. Tento měsíc se konají volby a někteří lidé se domnívají, že násilné obsazování farem je součástí předvolební taktiky.“ Pfiffer se obává, že budoucnost misijní činnosti v zemi je nejistá. „Bude s ohledem na legalizaci takových způsobů misie v zemi i nadále svobodná? Budeme moci vycházet k lidmi v pokoji? Společnost je v tomto bodu rozdělena a to by mohlo postihnout i odhodlání některých křesťanů.“
 
 Jordánská vláda zrušila povolení ke konání křesťanských oslav
   (Compass) – Jordánská vláda minulý týden neočekávaně zrušila povolení udělené evangelikální křesťanské komunitě k uspořádání třídenních Oslav třetího milénia a Velikonoc, které měly začít 3. května v Ammánu. Oslavy byly oficiálně povoleny ministerstvem vnitra včetně místa konání – v římském amfiteátru ve městě. Událost pořádaná pro 6 000 sedících diváků zahrnovala vystoupení řady hostů – řečníků a hudebníků z Koreje, Švédska, Libanonu i Jordánska. Vládní představitel prohlásil, že pořádání akce by bylo neopatrností, protože by mohlo způsobit pozdvižení jiných náboženských skupin.
 
 Afghánští náboženští vůdci nařídili ukamenování ženy za cizoložství
   (RT) – Afghánští zastánci tvrdé linie v oblasti zákonodárství ukamenovali ženu přistiženou při cizoložství. Žena jménem Suriya byla obviněna z cizoložství, což je v islámské zemi hrdelní zločin. Poprava byla provedena na sportovním stadionu v Mazar-e-Sharif v severním Afghanistánu před několika tisíci diváky. Hlásilo to Radio Shariat provozované hnutím Taliban.
 
 Islámští bandité na Filipínách tvrdí, že 2 rukojmí zahynula v důsledku srážek s armádou
   (AP) – Rebelové řekli, že dvě rukojmí z řad zahraničních turistů zahynula během středeční srážky mezi muslimy zadržujícími 21 rukojmí a armádou na ostrově Jola na jižních Filipínách. Vojenští činitelé se k této zprávě staví zdrženlivě. Mezitím se stejná povstalecká skupina zadržující se v sousedním Basilanu zavázala k propuštění 27 filipínských rukojmí, převážně dětí, výměnou za ukončení vojenských útoků. Armáda uvádí, že poté, co v úterý obsadila převážnou část Abu Sajáfovy pevnosti, nemohla nalézt těchto 27 rukojmí.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz