Zprávy HCJB 9.5.2000

 Nový ruský prezident by mohl otevřít prostor evangeliu
   (MNN) – Prezident Vladimír Putin, který byl oficiálně inaugurován v neděli, vyzval k obnově postavení ruského národa ve světě. Peter Deyneka (Russian Ministries) soudí, že v tomto procesu má hrát důležitou roli náboženství: „Prezident Putin vystoupil v celoplošném televizním vysílání s projevem, ve kterém zdůraznil význam duchovních hodnot a potřebu budování nových duchovních základů v ruské společnosti jako cesty k obrodě silného Ruska.“ Deyneka se domnívá, že tento přístup by mohl posílit evangelikální hnutí a umožnit zakládání dalších sborů. „Znamená to, že můžeme pokračovat v našich seminářích v rámci příprav nových evangelijních pracovníků a zakladatelů sborů, pak je vysílat do oblastí, kde ještě žádné sbory nejsou a tam nové sbory zakládat.“ Putinovy kořeny vyrůstají z víry, neboť jeho babička jej v dobách komunizmu jako chlapce tajně pokřtila.
 
 Pakistánský novomanžel čelí hrozbě trestu smrti za opuštění Islámu
   (Compass) – Mladý křesťan konvertoval k Islámu, aby se mohl oženit s muslimskou dívkou. Nyní byl v Pakistánu zatčen a obviněn z rouhání, protože se vrátil ke křesťanství. Jde o první případ takového obvinění křesťana od vyhlášení pakistánského diktátora generála Perveze Musharaffa o právní úpravě směřující proti „zneužívání“ přísných pákistánských zákonů o rouhání. Bude-li obviněný Kingri Masih of Sherabad usvědčen, hrozí mu trest smrti. Pákistánské zákony sice cizincům výslovně nezakazují změnu vyznání, podle islámského rodinného práva se ale muslimka smí vdát jen za muslima.
 
 Desetitisíce lidí se zúčastnilo evangelizace v Bolívii
   (RT) – Těžce zkoušená Bolívie prožila o velikonoční neděli evangelizační shromáždění. Pět rozhlasových stanic přenášelo shromáždění konané v Santa Cruz za účasti misionáře brazilského původu Haje Andrause. El Deber, hlavní deník vycházející v Santa Cruz věnoval celé své vydání popisu události, při které 35 000 lidí přišlo na shromáždění, aby Andrause, který je spojován s misií Luise Palaua, slyšeli mluvit. Svízelná ekonomická situace země donutila před časem vládu vyhlásit stav nouze a omezit základní ústavní svobody. Bolivijští evangelikálové rostou velmi rychle. Jejich počet se od roku 1960 každých 10 let zdvojnásobuje. Nyní evangelikálové tvoří asi 10% z 8 milionů obyvatel země.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz