Zprávy HCJB 10.5.2000

 Súdánská církev se i přes děsivé pronásledování rozrůstá
   (AFA) – Desítky let trvající občanská válka mezi islámským režimem a křesťanskými fundamentalisty na jihu země vede k těžkému pronásledování křesťanů. Církev se přesto rozrůstá, uvádí Derek Hammond, ředitel organizace Faith in Action - http://www.center1.com/ctr1hi.html. Jako v dobách jeruzalémského pronásledování v prvním století, tak roste církev nyní v jižním Súdánu. Hammon uvádí, že v praxi muslimských extrémistů nejsou neobvyklé takové způsoby, jako střelba na cíl do křesťanů pověšených na strom, prodávání jejich manželek a dětí do otroctví, násilná islamizace a odvádění mužů do armády – to vše v rámci „božského poslání“ ve jménu Alláha.
 
 Rozhlas šíří mírovou zvěst, Eritrea a Etiopie hledají mír
   (MNN) – Pracovníci OSN organizují jednání s cílem zabránit nové vlně bojů mezi Etiopií a Eritreou. V souvislosti s touto situací vidí Ron Frazee, SIM International - http://www.sim.org/, i náznak pozitivních prvků: „Na obou stranách sedí vojáci ve svých postaveních. Obě strany poslouchají náboženské rozhlasové pořady a kladou si otázky. Často i říkají: ‘Přijal jsem Pána Ježíše do svého života jako svého Spasitele.’” Frazee nicméně připouští, že misijní činnost je válkou občas ochromena.
 
 44milionový indický národ Kannada dostává první moderní překlad Bible
   (IBS) – Jihoindický 44milionový národ mluvící jazykem Kannada má nyní k dispozici první kompletní moderní biblický překlad. Oznamuje to International Bible Society s ústředím v Colorado Springs v USA - http://www.gospelcom.net/ibs/. Dlouho očekávané dílo bylo představeno veřejnosti v Hubli v Karnatace o Velikonocích 23. dubna. Vyvrcholilo tak 20leté úsilí 75 místních překladatelů, teologů, jazykozpytců a vydavatelů z různých denominací. Slavnostnímu aktu vedenému prezidentem IBS Peterem Bradleym v Maer Memorial Church v Hubli přihlíželo asi 3 500 lidí.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz