Zprávy HCJB 11.5.2000

 Zloději aut v Cote d´Ivoire ukradli vozidlo i s dítětem
   (SBC/HCJB World Radio) – Baptističtí misionáři, manželé Travis a Kimberly Forsythovi z Pobřeží Slonoviny, prožili v pondělí 8. května krušné chvíle. Neznámí zloději s namířenou pistolí ukradli jejich pick-up (nákladní auto) i s dvouletým synkem Nathanielem, který seděl na zadním sedadle. Randy Sprinkel z modlitebního centra Jižní baptistické konvence (Southern Baptist Convention´s prayer center) řekl, že zloději aut na útěku Travise postřelili. Asi o třicet minut později zloději chlapečka vysadili v jedné vesnici, kde se ho ujala místní žena, která ho nakrmila, umyla a postarala se o něj, dokud se znovu nesetkal se svými rodiči. Matka, která u toho nebyla, když zloději vůz ukradli, utrpěla šok. „Je v pátém měsíci těhotenství a po tomto otřesném zážitku se u ní objevily komplikace a musela být hospitalizována,“ řekl Sprinkel.
 
 Tisíce křesťanů ze strachu před „náboženskými čistkami“ opouštějí Indonézské ostrovy
   (MNN) – Tisíce křesťanů z Indonézských Moluckých ostrovů opouštějí toto území obávajíce se tlaku „náboženských čistek“. „Vymítají tady křesťanství džihádem (muslimskou svatou válkou),“ říká Guy Sier z Misie pro nové kmeny (New Tribes Mission). „Nejsou to jenom fámy. Celé křesťanské vesnice jsou vyloupené a vypálené, kostely jsou v jednom ohni a kněží jsou vražděni.“ Sier se modlí, aby se krutost nerozšířila na blízké Sulawesi, kam bylo mnoho misionářů z Moluk přemístěno.
 
 Vědci pravděpodobně našli genetické spojení mezi Židy a Araby
   (RT) – Vědci oznámili, že našli genetické spojení mezi Židy a Araby, čímž podávají moderní důkazy o pravdivosti biblických tvrzení o tom, že Židé a Arabové měli stejného otce, Abrahama. Výzkumy uveřejněné tento týden v prestižním časopise Proceedings of the National Academy of Sciences ukazují, že Židé a Palestinci mají společný původ, který se datuje 4 000 let zpět, uvedla Associated Press. Výzkumníci pod vedením Michaela Hammera z Arizonské university zjistili, že chromozom Y nalezený u mužů židovské národnosti může pocházet od společných Středovýchodních předků včetně Syřanů.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz