Zprávy HCJB 12.5.2000

 Ozbrojení násilníci zaútočili na sídlo organizace Back to the Bible v Ecuadoru
   (HCJB World Radio) – Tři ozbrojenci napadli kanceláře La Bibla Dice (Bible hovoří), zařízení začleněného do programu Back to the Bible (Zpět k Bibli) latinskoamerického misijního rozhlasového vysílání v Quitu v Ecuadoru. Stalo se to ve čtvrtek 11. května. Lupiči odnesli zařízení a ukradli i auta, to vše v celkové hodnotě 150 000 dolarů. Navíc terorizovali přítomné pracovníky. Viceprezident společnosti Dave Hansen řekl, že útok byl podle jeho názoru zorganizován mužem, který kdysi, než byl obviněn z nezákonné činnosti, býval policejním důstojníkem: asi týden před událostí tento muž navštívil kanceláře a předstíral, že potřebuje poradu: „Lidé, často i přespolní, misii často navštěvují např. kvůli volně rozdávané literatuře.“ Ve čtvrtek se muž vrátil, rozprávěl s personálem u šálku kávy. Pak řekl, že venku je přítel, který by si také rád popovídal. Misijní poradce otevřel dveře a venku stáli dva ozbrojení komplicové jejich návštěvníka. Při přepadení přišla misie o vybavení studia, počítače a dvě auta včetně dosud nepojištěné dodávky. Lupiči osazenstvo misie fyzicky týrali dokonce se pokusili znásilnit jednu Argentinku, která byla v misii zrovna na návštěvě. „Pokud vím, žádné ze zranění, která pracovníci utrpěli, neohrožuje jejich život,“ řekl Hansen. Vyjádřil vděčnost za to, že nikdo o život nepřišel a také za modlitby těch, kdo se o události již dozvěděli. (překlad krácen – pozn.překl.)
 
 Spojená metodistická církev potvrzuje svůj záporný postoj k homosexualitě
   (RT) – Spojená metodistická církev (UMC) potvrzuje své negativní stanovisko k homosexualitě. Delegáti církevní konference v Clevelandu 11. května hlasovali 628 ku 337 pro znovupotvrzení doktríny o „neslučitelnosti homosexuality s křesťanským učením.“ Následným hlasováním v poměru 640 ku 317 hlasovali delegáti pro zachování zákazu církevní služby pro „praktikující homosexuály“. Duchovenstvo UMC je nadále zavázáno k řádnému heterosexuálnímu manželství, mimo manželství pak k celibátu. Delegáti dále odhlasovali zákaz asistence kazatelů při svatbách homosexuálů.
 
 Latinská Amerika by se mohla stát nejmocnější základnou pro vysílání misií
   MNN) – Evangelikální církve Latinské Ameriky tiše mohutní takovou rychlostí, že v průběhu příštího desetiletí by se mohly stát hlavní silou vysílající misionáře do světa., říká David Shibley z Global Advance: „Síla evangelia šířícího se Brazílií vedla ke snad nejdramatičtějšímu růstu církve a zakládání nových sborů na světě. Věřím, že brazilská církev je připravena hrát vedoucí roli ve vysílání misionářů napříč etniky a kulturami do celého světa až do jeho poslední vesnice.“
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz