Zprávy HCJB 15.5.2000

 Misionář, který byl v Rusku zajat, se do této země vrací
   (CDN) – Misionář Herb Gregg (52) řekl minulý týden novinám The Arizona Republic, že se se svojí ženou Lindou vrací zpátky na své misijní působiště navzdory tomu, že byl po dobu osmi měsíců držen jako rukojmí. Během této těžké zkoušky mu uřízli pravý ukazováček, aby ho donutili složit $ 3,000.000 jako výkupné. „Potřeba je příliš velká a hledisko věčnosti je příliš důležité na to, abych jen tak seděl doma,“ říká Herb. „Jestliže skutečně věříte, co Písmo říká, musíte se o evangelium podělit.“ Herb byl unesen 12. listopadu 1998 v Machačkale, hlavním městě Ruské Dagestánské republiky a odvezen do Čečenska. V té době manželé Greggovi vyučovali angličtinu jako druhý jazyk prostřednictvím The Evangelical Alliance Mission – TEAM). Herb, třicetiletý veterán sborové práce, byl propuštěn 29. června 1999.
 
 Krutosti vůči křesťanům v Indii opět sílí
   (VOM) – Zdroje v Indii uvedly, že opět sílí krutosti vůči křesťanům v Indii. 9. května bylo při návštěvě dvoudenní konvence v Abhoně zbito bandou podezřelých hinduistických nacionalistů více než 60 křesťanů. Abhona je vesnice nacházející se přibližně 100 mil severně od Bombaje.
   Zpravodajský servis The India Times uvedl, že přibližně 80 mladých lidí údajně patřících ke dvěma hinduistickým extrémistickým skupinám Vishwa Hindu Parishad a Bajrang Dal, násilně vnikli do budovy Ashramshala, dívčí ubytovny vedené křesťanskými misionáři. Zde zaútočili na místní křesťany, kteří se právě dívali na film „Ježíš“. Banda rozmlátila osvětlení, zničila promítačku a zapálila několik vozidel, včetně nového minibusu, který vlastnila misijní skupina Rural Literature Distribution Mission. Útočníci způsobili škodu na budově, která se odhaduje na $ 9 000.
   Newsroom uvedli, že šest křesťanských misionářů bylo minulý týden ve státě ve státě Gurajat surově bito. Jeden z nich přijde pravděpodobně o ruce a nohy. Členové misie Operation Mobilization (OM) založené v Heyderabad rozdávali Bible a další křesťanské materiály v Ahmedabadu, když členové dvou hinduistických extrémistických skupin na ně zaútočili a zapálili jejich literaturu a letáky. Biren Ghosh, křesťan z Ahmedabadu, se podrobil chirurgickému zákroku v místní nemocnici, kde lékaři řekli, že pravděpodobně přijde o končetiny. Další, kteří byli zraněni, jsou ošetřeni a propuštěni do domácího léčení.
 
 Na misijních vystoupeních v Indii se obrátilo ke Kristu asi 10 000 lidí
   (RT) – Během misijních vystoupení mezi 15. a 19. březnem ve Vijayawadě v Indii uvěřilo v Pána Ježíše přibližně 10 000 lidí. Tuto událost navštívilo kolem 50 000 lidí a vedl ji Kevin Wagner, mladý luteránský misionář z Kanady. Péče o nově obrácené je svěřena místním sborům. Wagner, který je pastorem osm let, cestoval po Nigérii po evangelizačních shromážděních spolu s evangelistou Reinhardem Bonnkem až do minulého roku, kdy se sám stal evangelistou.
 
 Misijní organizace v Turecku hledají nové možnosti k šíření evangelia
   (MNN) – Ničivá zemětřesení v Turecku pokračují a ničí další infrastrukturu. Dave Dillard z organizace Servant Group Internationals, který se právě z Turecka vrátil, říká, že vláda dala jeho organizaci oficiální souhlas pomáhat lidem postiženým zemětřesením budovat nové domovy. „Máme tak základ statutu naší organizace v Turecku… Podnikáme kroky k tomu, abychom mohli založit továrnu na výrobu montovaných domků.“ Dillard věří, že jim tato příležitost pomůže otevřít dveře, aby se mohli v této muslimské zemi podělit s lidmi o evangelium. „V Turecku není protizákonné následovat Pána Ježíše ani o Něm mluvit. Potřebujeme jenom najít vhodné cesty misie jak působit v takto vymezeném rámci.“
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz