Zprávy HCJB 22.5.2000

 Pakistánští křesťané odsouzeni ke 35 letům
   (Compass) – Dva bratři v Kristu jsou již rok ve vazbě kvůli rouhačským výrokům. Minulý týden byli odsouzeni nižším soudem pakistánské provincie Panjab ke 35 letům vězení. Rasheed a Saleem Masih z vesnice Sabu Mohaal u Pasruru obdrželi 11. května rozsudky za údajné rouhání proti islámu a jeho prorokům. Oba dva odsouzení jsou ženatí. Rasheed, 33, má pět dětí a Salem, 29, má tři. Navzdory tlakům veřejnosti na soudce jsme očekávali zproštění viny, uvedl obhájce.
 
 Úloha táborů pro opuštěné děti v Rusku
   (RT) -Tisíce ruských opuštěných dětí najdou v létě dočasný domov v křesťanských táborech. Kvůli stále upadajícímu hospodářství a stoupajícímu alkoholismu se mnoho rodin nemůže starat o své děti, z nichž až 1,8 miliónu žije na ulicích, v sirotčincích či jiných státních institucích. Uvedla to třetí misijní organizace z Wheaton (USA), založená v Rusku. „Děti v táborech poznávají Boha, který je miluje a nabízí jim pokoj,“ říká Peter Deyneka, president misie v Rusku. Devadesát chlapců a dívek v táborech na Sibiři vyznalo minulý rok víru v Krista a většina z nich navštěvovala nedělní školu. Misijní pracovníci nadále navštěvují děti v dětských domovech během roku, řekl Deyneka.
 
 Scientologie dovršila 50 let od vydání „Dianetiky“ – žádáme o modlitby
   (Charisma) – Scientologové oslavovali 50-leté výročí od vydání knihy, na které se zakládá jejich hnutí. Podle scientologů bylo prodáno více než 18 miliónů výtisků knihy L. Rona Hubbarda, Dianetika, moderní věda o duševním zdraví. Kniha vyšla v 50 jazycích. Scientologie vznikla v roce 1954 a začala působit prostřednictvím Oxfordských testů a poradenských kurzů v dianetických centerch. Jde o „podivnou směs okultismu, lidové psychologie, science fiction a reinkarnace, kombinovanou s velice agresivním stylem náboru. Organizace disponuje s obrovskými částkami peněz, kterou od svých členů získává“ uvádí se v časopise Pray! , který zaměřuje svou pozornost na scientologii ve svém kalendáři „Spiritual Counter-Warfare“ Organizace scientologů čítá 8 miliónů členů na celém světě, včetně takových hvězd jako je John Travolta a Tom Cruise. Chceme povzbudit křesťany za přímluvné modlitby proti tomuto „jednomu z nejmocnějších, nejbohatších a nejnebezpečnějších kultů na světě“, informuje časopis Pray! (Modli se!).
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz