Zprávy HCJB 25.5.2000

 Turkmenistán vypudil posledního ruského baptistického misionáře
   (MCJ) - Jak hlásí Keston News Service, turkmenská policie vyhnala posledního zbývajícího ruského baptistického misionáře ze země. Úřady nařídily vyhoštění Vitalije Těrešina již v březnu, ale misionář se skrýval a dál se věnoval svému poslání. V dubnu jej pak vypátral Národní výbor pro bezpečnost (turkmenská politická policie) a byl vykázán.
 
 Násilí mezi křesťany a muslimy v Nigérii opět vzplálo
   (Barnabus) Nejméně 150 osob, mnohem víc, než se původně myslelo, bylo zabito při novém výbuchu násilí mezi znepřátelenými komunitami muslimů a křesťanů ve městě Kaduna ve stejnojmenném severním státu nigerijské federace. Nepokoje začaly 21.května. Skupiny mladých křesťanů a muslimů se potulují městem a napadají členy druhé komunity. Vypáleny byly desítky domů, kostelů i obchodů. Napříč ulicemi jsou stavěny barikády, řidiči jsou vyháněni ze svých vozů a ty jsou pak zapalovány. Tisíce lidí opustilo své domovy a hledají ochranu na policejních stanicích a v armádních zařízeních. Policie zatím zatkla asi 150 osob.
 
 Tanzanští křesťané potřebují pomoc pro ochranu víry
   (RT) Muslimové obracejí křesťany v severní Tanzanii na svou víru. Mnoho křesťanů konvertovalo k islámu v uprchlických táborech vzhledem k soucitnému jednání Muslimů. Uvádí to britská skupina Barnabas Group. Většina těchto věřících nemá s islámem zkušenost a nejsou schopni si křesťanskou víru zachovat. Potřebují modlitby a pomoc na obranu své víry
 
 Lupiči vyrváni z království temnoty
   (RT) - DAWN Fridayfax líčí, jak bandité, kteří chtěli oloupit kazatele, nastoupili cestu ke Kristu. Jeden kazatel a jeho spolupracovníci se vraceli domů z konference v Jajapuru v Indonézii, když je zastavili dva ozbrojenci. Pootevřeli okno auta, aby odevzdali lupičům požadované peníze, když náhle jeden z cestujících vozu řekl, že se právě vracejí se semináře "O Božím království." Jeden bandita na to odpověděl: "Proč neuspořádáte seminář tady? Aspoň bychom přestali s chlastem." Načež kazatel vystoupil z auta a svědčil jim o hříchu a o Pánu Ježíši, skrze něhož mohou být hříchy odpouštěny a Boží mocí může být vyléčen i alkoholismus. Jeden muž si klekl na kolena uprostřed silnice se začal modlit. Když vstal, "bylo na něm vidět vysvobození," řekl později kazatel. "Zjevně se zklidnil." I ostatní lupiči zatoužili po křesťanství.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz