Zprávy HCJB 30.5.2000

 Čínský katolický kněz odsouzen do vězení za tisk Biblí
   (CDN) - Čínský katolický kněz byl 25.května v jedné východní provincii odsouzen k šestiletému vězení poté, co byl usvědčen z rozmnožování Bible a další náboženské literatury. Otec Jian Shurang z provincie Zhe-Jiang, který je kazatelem podzemní katolické církve byl navíc obviněn z ilegálního šíření náboženské literatury. Informační centrum pro lidská práva a demokracii se sídlem v Hong-Kongu uvedlo, že Shurang je jedním ze šesti kněží uvězněných v provincii v poslední době. Navíc bylo v zemi od února nejméně sedm kostelů uzavřeno, protože jejich kněží odmítli podřídit se státem kontrolovanému katolickému sdružení.
 
 Policie v Istanbulu zatkla skupinu tureckých protestantů
   (Compass) - Turecká policie vpadla 25. května na biblickou hodinu do sborové místnosti v istanbulské čtvrti Avcilar. Uvěznila 6 tureckých občanů a odvlekla k výslechu i dva cizince. Všech osm mužů včetně Australana Ian McLura a Američana Gartha Conkrighta bylo přes noc drženo na policejní stanici ve Firuzkoy v prázdné místnosti, kde po úvodním výslechu strávili noc spánkem na podlaze. Poté byli předvedeni před vyšetřovatele, který je obvinil z nedovoleného shromažďování. Státní zástupce Hamit Atansay je ale ani ne za pět minut studia materiálů nařídil propustit, protože obvinění byla nepodložená. Nicméně policie jednoho ze zadržených zatím nepropustila s odůvodněním, že v počítači našla záznam, který svědčící o jeho nepovolené politické činnosti.
 
 Evangelikálové v Peru potvrzují velkou otevřenost k evangeliu
   (MNN) - Uprostřed politické nejistoty, kdy peruánský prezident Alberto Fujimori je obviňován z volebního podvodu, Sammy Tippit při své poslední misijní cestě do Peru zjišťoval nebývalou otevřenost k evangeliu. "Národ je rozdělen událostmi a tak se mezi lidmi objevuje nervozita, strach a obavy. Neklid působí, že lidé mimoděk říkají 'Chraň nás, ó Bože.'" Tippit dodává, že poté, co z Peru odcestoval, se těch, kdo vykročili na cestu k Pánu, ujímají místní věřící.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz