Zprávy HCJB 31.5.2000

 Zaměstnanci křesťanské rozhlasové stanice, kteří opustili Libanon se nyní obávají o své příbuzné
   (Charisma) - Zaměstnanci Christian Broadcasting Network (CBN), kteří se minulý týden po stažení vojenských sil z jižního Libanonu přesunuli do Izraele, se obávají o osud svých blízkých, kteří zůstali na místě. I zaměstnanci místní televize (Middle Eastern Television) v Marjayounu patří k tisícům těch, kdo uprchli přes hranici poté, co se jiholibanonská a izraelská armáda stáhla z 18-kilometrové nárazníkové zóny. Neověřené zprávy mluví o únosech a vraždění některých křesťanů, kteří zůstali na místě. Jsou obavy ze msty a z odplaty Hizballáhu. "Příští dva nebo tři týdny rozhodnou o jejich budoucnosti," řekl ředitel METV Wes Hylton. "Myslím, že pokud budou zavražděni, bude to během této doby."
 
 21 zraněných při bombovém atentátu na misijním shromáždění v New Delhi
   (EP) - Přes 21 lidí bylo zraněno, z toho šest kriticky, při bombovém útoku na poslední misijní shromáždění pořádané Evangelijním indickým sdružením (Gospel Association of India - http://www.indiagospel.net/directory/missions/mission.cgi ). Bomba explodovala během shromáždění v okamžiku, kdy se misionáři modlili za rozhodnutí účastníků evangelizace. Úřady zločin stále vyšetřují, pátrají po podezřelých a zjistily, že bomba byla vyrobena podomácku. Nikdo se k odpovědnosti za atentát nepřihlásil a není jasné, jde-li o politicky či nábožensky motivovaný čin násilí.
 
 Církev v Indii přes rostoucí protivenství sílí
   (MNN) - Povzbuzeni blahovolným přístupem hinduistické vlády indičtí teroristé zřejmě stupňují své útoky proti křesťanům. "Pronásledování přibývá," říká Juliet Thomas, ředitelka ženské misijní organizace Operation Mobilization. "Postižen může být kdokoli, kdykoli a kdekoli. Nebezpečí nehrozí jen v určitých oblastech jako Gujerat či Orissa, i když tam je útoků více. Thomasová dodává, že misijní práce přesto pokračuje. "Vidíme, jak se lidé po desítkách o po stovkách obracejí v modlitbách k Bohu. Členové církví setrvávají v modlitbách a postech tak horlivě, jako nikdy předtím. Bůh vnáší do křesťanstva ducha jednoty."
 
 Propuštěný katolický kněz doufá ve svůj návrat do Súdánu
   (RT) - Kněz, který prožil mučení a věznění v Súdánu prohlásil, že se chce vrátit do země. Hilary Boma a dalších 25 osob bylo uvězněno v létě 1998 na základě vykonstruovaného obvinění z plánu na bombový útok v Chartúmu. Oznámila to katolická agentura Fides. Boma i ostatní uvěznění byli propuštěni po 16 měsících prezidentem Omarem Hassanem al-Bashirem. "Mým propuštěním trápení nekončí, protože církev v Súdánu nadále trpí," řekl Boma. Více, než 2 miliony lidí zahynulo v důsledku ozbrojených útoků vládních vojsk proti obyvatelům převážně křesťanského a animistického jihu země. Boma se nyní léčí v Německu, ale doufá v návrat do Súdánu. "V tuto chvíli se to zdá být nemožné, ale jsem kněz. Toužím po návratu."
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz