Zprávy HCJB 9.7.2000 - 15.7.2000

 Návrat komunistické vládní garnitury v Mongolsku dělá křesťanům starosti
   (MNN) - Křesťané jsou znepokojeni výsledky voleb, které v Mongolsku proběhly v minulém týdnu a které znamenají návrat komunistických vůdců k moci. Buddy Gaines (ředitel Evangelism Explosion's North Asia (http://www.eeinternational.org/) řekl, že by mohlo dojít ke zvýšenému pronásledování; plány misie to ale nenaruší. „Chystáme program celonárodního svědectví pro nemocné, který se uskuteční odedneška asi za rok. Nesvoláváme velká shromáždění. Máme raději evangelizaci u šálku kávy nebo v ložnici či v obývacím pokoji zájemce.“ Evangelism Explosion by chtěla mít v příštím květnu v Mongolsku 45 učitelů vedoucích sborů.
 
 Nová mexická vláda by mohla posílit náboženské svobody
   (CNS) - Pád dosavadní vládní politické strany v Mexiku by podle některých zpráv mohl vyústit kromě jiného ve větší náboženskou svobodu. Institucionální revoluční strana (IRP), která v Mexiku vládla nepřetržitě 71 let, ztratila po posledních parlamentních a prezidentských volbách svoji moc. Nově zvolený prezident Vicente Fox Quesada řekl, že církve budou mít více svobody. Osmapadesátiletý Quesada, věřící katolík, slíbil ukončit léta trvající pronásledování dřívější vládou a garanci jistoty pro aktivní věřící, hlásí Catholic News Service. Slíbil zmírnění různých bariér pro katolické školy a uvolnění zákazů náboženské aktivity ve veřejných školách. IRP v těchto věcech praktikovala přísné oddělení církve od státu.
 
 Tisíce indických křesťanů protestují proti vzmáhajícímu se pronásledování
   Tisíce indických křesťanů vyšlo v sobotu 8. července do ulic větších měst země k tichým demonstracím a pochodům pod názvem „Černý den“, aby sobě i jiným připomněli oběti náboženského pronásledování a protestovali proti dalšímu násilí. Události celonárodního významu se zúčastnili i představitelé jiných náboženských menšin. Šlo o největší projev mezidenominační solidarity organizované indickou křesťanskou komunitou od podobných demonstrací v prosinci 1998. Nicméně pronásledování pokračuje v neztenčené míře. V neděli však také proběhlo evangelizační shromáždění v Hyderabádu na půdě Nizamské univerzity, které přitáhlo asi 100 000 osob.
 
 Vnímavost k evangeliu je v Zambii na vysoké úrovni
   Grace Ministries International (GMI) (http://www.gracem.org/) má dobré zprávy ze Zambie. Biblické školy GMI kázaly evangelium stovkám obyvatel údolí řeky Kafue. „Výsledky jsou vynikající,“ řekl Sam Vinton z GMI. „V jedné vesnici se na cestu k Pánu vydalo 25 procent lidí, v jiné vesnici 11 a opět v jiné 19 procent. Lidé jsou velmi vnímaví. Dokonce nám sami dali půdu pro výstavbu kostela, takže vnikla nová fara, kterou budeme podporovat a budeme organizovat tři nebo čtyři takové evangelizační výjezdy ročně.
 
 Billy Graham propuštěn z kliniky Mayo
   (Billy Graham Evangelistic Association (http://www.billygraham.org/home/) Evangelista Billy Graham byl propuštěn z kliniky Mayo v Rochesteru v Minnesotě. Strávil zde řadu týdnů léčením své pokračující Parkinsonovy choroby. Z nemocnice vyšel posílen, jeho zdraví se údajně významně zlepšilo. Graham se připravuje k promluvám na shromáždění 10 000 evangelistů „Amsterdam 2000“, které se uskuteční ve dnech 29. července – 6. srpna.
 
 Indonézský biskup požaduje, aby 100 000 křesťanů bylo evakuováno
   (Christian Daily News) - Biskup z východoindonézských Moluckých ostrovů v pátek vyslovil požadavek na evakuaci desítek tisíc křesťanů, aby se předešlo jejich vyvraždění muslimskými extrémisty. „Nejméně 100 000 křesťanů potřebuje naléhavě pomoc, protože jsou ve vážně ohroženi, že budou masakrování při džihádu provozovaném muslimskými extrémistickými milicemi,“ prohlásil pomocný biskup Jos Tethool z Ambonské diecéze. Ve čtvrtek islámští bandité za rozbřesku zaútočili na vesnici Waai. Vesničany s použitím pušek a granátů vyhnali a jejich domy spálili, hlásí Catholic World News. Lidé masově prchali do divočiny západně od vesnice. Jak je vidět, naléhavá žádost o pomoc zůstává nevyslyšena. Ve čtvrtek se biskup Petrus Canisius Mandagi z Ambonu spolu s představiteli dvou protestantských církví na Molukách vydali do Ženevy požádat o okamžitý zákrok Rady bezpečnosti OSN a Komise pro lidská práva při OSN.
 
 Projev ruského prezidenta povzbuzuje věřící
   (Mission Network News) - Zpráva o stavu Ruské federace přednesená ruským prezidentem Vladimírem Putinem, jak se zdá, slibuje příznivější podmínky pro rozšiřování evangelia v zemi. Během svého projevu Putin ostře kritizoval korupci vládních úředníků a zdůrazňoval význam soukromého podnikání. Andrej Semenčuk (Russian Ministries) prohlašuje, že pro misii je tento vývoj příznivý. „Podstatné bylo zejména Putinovo ujištění, že není cesty zpět. Učinil pevné rozhodnutí pro demokratický vývoj v zemi. Proto vidíme budoucnost nadějně.“
 
 Tisíce obyvatel Ugandy se sešlo, aby slyšeli jihokorejského pastora
   (Religion Today) - Jihokorejský kazatel nedávno navštívil Ugandu, aby vyučoval tamní pastory. Lee Jae-Rock z Manmin World Mission (www.manminworldmission.org/link.html) vystoupil na vzdělávací konferenci pro 2 500 pastorů a vedoucích sborů a na třídenním evangelizačním turné v Kampale, které proběhlo 6.-9. července. Zástupci ugandského prezidenta Yoweri Moseviniho na letišti kazatele uvítali. Uganda trpí v oblasti duchovní i sociální. Zemi ohrožuje epidemie AIDS i šíření různých kultů. Proto naléhavě potřebuje zvěst o Pánu Ježíši. Tisíce Uganďanů přišlo na stadion Nakikubo na evangelizační shromáždění a mnozí tam reagovali vyznáním víry v Pána. Kim připomněl, že shromáždění bylo přenášeno televizí, kterou v Kampale sleduje asi 3 miliony lidí.
 
 Přenosná laboratoř zachraňuje životy
   (Mission Network News) - Zatím nezvyklá forma evangelizace s lékařskou péčí zachraňuje životy na řadě míst světa. Dr. Milton Amayun (International Aid - www.internationalaid.org) vysvětluje: „,Laboratoř v kufru’ není příliš drahá, je přenosná a produkuje okamžité výsledky testů i v odlehlých místech světa. Země, jako je Čína, se před tradiční formou evangelizace uzavírají. Misionáři s lékařským vzděláním, kteří mohou přinést technologii a vybavení pro diagnostiku chorob, jsou ale v místech jako je Tibet nebo Čína vítáni. A vidíme, že takový způsob práce je možný i v zemích jako je Kuba nebo Severní Korea: Naši partneři v Severní Koreji nebo v bývalém Sovětském Svazu používají ,Laboratoř v kufru’.“ Tisíce nemocnic po celém světě trpí nedostatkem přiměřeného diagnostického vybavení. *HCJB World Radio k tomu připojuje, že podobným způsobem dodává mnoha křesťanským pracovníkům přenosné vysílače. Kompaktní studio a vysílací aparatura, je vyrobena v misijním inženýrském centru v Elkhartu v Indianě. Zařízení je upraveno tak, aby se vešlo do několika cestovních zavazadel. Tak je převáženo do zemí, které byly donedávna křesťanskému rozhlasovému vysílání uzavřeny.
 
 V Římě bude instalováno zařízení pro rozdělování finanční podpory chudým
   (Religion Today) - Chudí Italové budou brzo moci dostávat finanční podporu přímo z automatu, který bude na podzim instalován na náměstí Sv. Petra v Římě. Umožní „komukoli, kdo je v nouzi, zvláště žebrákům a chudákům (prostřednictvím identifikační karty), získat trochu peněz,“ uvádí katolická agentura Zenith. Počítače umožní každému dárci přispět šekem nebo platební kartou, i cizí měnou. Současně je nutné monitorovat, aby dobročinnost nezneužívali nezletilci. Peníze si každý, kdo je v nouzi, bude moci vybrat jen jednou denně v částce, jejíž horní hranice se pohybuje mezi 20 až 40 dolary. Někteří lidé tento postup popisují jako „almužny třetího milénia“.
 
 Dárci pomáhají organizaci Návrat k Bibli v Ekvádoru, aby se zotavila z následků loupeže
   (MNN/HCJB) - Vedoucí organizace Návrat k Bibli děkují Bohu za příliv podpory pro jejich kancelář v ekvádorském Quitu. Před dvěma měsíci přepadli centrumjejich latinskoamerické rozhlasové služby La Biblia Dice (Bible říká) ozbrojení muži, kteří odcizili studiové vybavení, zařízení a vozidla. Způsobili celkovou škodu v rozsahu 150.000 dolarů. Rovněž terorizovali lidi v budově. Mark Blowers, ředitel mezinárodních služeb této organizace, však říká, že se incident nakonec obrátil v dobré. "Ukázalo se, že zloději ukradli všechno, čeho jsme se stejně chtěli zbavit při přechodu na digitální zařízení." Křesťané již věnovali kolem 140.000 dolarů na nahrazení odcizeného vybavení a na zlepšení zabezpečení budovy. Nové zařízení již bylo instalováno a očekává se, že bude zprovozněno příští měsíc. Od 11. května, kdy došlo k loupeži, pokračuje organizace Návrat k Bibli v nahrávání svých pořadů ve studiu HCJB World Radia v Quitu. Dave Hansen, viceprezident mezinárodních této organizace, založené v Lincolnu ve státě Nebraska, vyjádřil misii vděčnost za tuto laskavost. HCJB World Radio má dlouholetou zkušenost ze spolupráce s touto organizací, která vysílá rozhlasové pořady ve španělštině, angličtině a jiných jazycích více než třicet let.
 
 Výbuch otřásl kostelem v jižní Indii
   (AP) - Policie v pondělí oznámila, že výbuch roztříštil okna budovy kostela v jihoindickém městě Bangalore jen krátce poté, co stovky lidí navštívily každoroční místní slavnost. Výbuch v neděli v noci nezpůsobil žádná zranění, ale zbyl po něm malý kráter v podlaze kostela. Podle policie stovky rozhněvaných místních obyvatel házely kameny a zapalovaly motorizované rikši. K odpovědnosti za výbuch se nikdo nepřihlásil. Incident následoval v luteránském kostele v Hubli z minulého týdne a explozi v kostele ve Wadi. Během posledních dvou let byly dvě fundamentalistické hinduistické skupiny obviněny z vražd nebo zranění křesťanských misionářů, ničení kostelů a zastrašování křesťanů. Tyto skupiny obviňují misionáře, že nabízejí chudým a negramotným lidem peníze, aby je přiměli k přijetí křesťanské víry.
 
 FCC otevírá americké vysílací frekvence nízkovýkonným rádiovým stanicím
   (RT) - Stovky evangelikálních sborů hledají prostor na vzdušných vlnách. Deník The New York Times uvedl, že na Federální úřad komunikací (FCC) přijal první soubor žádostí o udělení licence nízkovýkonným rozhlasovým vysílačům, z nichž zhruba polovina pochází od církevních organizací. Předseda FCC William E. Kennard říká, že zvýšení počtu rozhlasových stanic je cestou k "demokratizaci vysílání", které je dosud soustředěno v rukou několika velkých komerčních rozhlasových stanic. Plánuje udělit tisíc licencí stanicím, které budou slyšitelné v okruhu 3,5 míle (asi 5 km). První by mohly začít vysílat koncem roku. Oponenti tohoto plánu namítají, že tyto signály mohou rušit stávající stanice a odvádět posluchače. Jiné skupiny požadují vydávat licenci pouze neziskovým organizacím, jako jsou školy, místní správa a veřejně prospěšné organizace.
 
 Misijní práce v Nepálu pokračuje navzdory pronásledování
   (MNN) - Křesťané v Nepálu i nadále čelí pronásledování v tomto jediném hinduistickém království na světě. David Culross z organizace Mezinárodní potřeby říká, že přes oficiálně vyhlášenou náboženskou svobodu jsou venkovské oblasti stále prostoupeny starým způsobem myšlení. "V roce 1990 proběhly v Nepálu politické změny, které z něj oficiálně učinily zemi otevřenou náboženské svobodě," říká Culross. "Nicméně na oblastní a místní úrovni trvají staré hinduistické způsoby napadání křesťanů. Je to častý způsob pronásledování, s nímž se setkávají naši zakladatelé sborů." Culross říká, že navzdory výhrůžkám jeho organizace postupuje v budování ženského školícího centra, jež bude poskytovat biblickou výuku i drobné řemeslné podnikání.
 
 Přední molekulární biolog je aktivním křesťanem
   (RT) - Vedoucí badatel v projektu rozluštění lidského genomu je aktivní křesťan. Francis Collins, molekulární biolog, je v čele Národního institutu pro výzkum lidského genomu, což je část projektu pod patronací federální vlády. Je také vedoucím členem Amerického vědeckého sdružení, křesťanské organizace pro vědce, která byla založena v Ipswichi v Massachusetts a má tři tisíce členů. "Vždy, když objevím něco nového o lidském genomu, prožívám pocit bázně nad tajemstvím života a říkám si: 'Tak tohle věděl předtím jenom Bůh.'"
 
 Přítel evangelia: "Člověk pokoje"
   RICHMOND, Va. (BP) - Misionáři objevili biblický přístup k evangelizaci, jenž je často opomíjen: hledejte "člověka pokoje". Když Ježíš vyslal sedmdesát učedníků, aby kázali dobrou zprávu, přikázal jim: "Když vejdete do některého domu, řekněte nejprve: 'Pokoj tomuto domu!' A přijmou-li pozdrav pokoje, váš pokoj na nich spočine... V tom domě zůstávejte, jezte a pijte, co vám dají... Nepřecházejte z domu do domu... uzdravujte nemocné a vyřiďte jim: 'Přiblížilo se k vám království Boží.' (Lukáš 10,5-9) Erich Bridges - Misionáři objevili biblický přístup k evangelizaci, jenž je často opomíjen. Dříve, než začnete evangelizační práci na novém místě, najdětě "člověka pokoje". Bůh často používá místního člověka, který uvede křesťanské pracovníky do jinak nepřístupného prostředí a vytvoří otevřenost vůči zvěsti evangelia. Výsledkem je vznik stovek sborů na místech, kde evangelium nikdy předtím nebylo kázáno. (Více najdete v časopise ZOD 66)
 
 Kubánští baptisté uspořádali první veřejná evangelizační shromáždění za posledních 41 let
   (CDN) - Havana - V souvislosti s konferencí Světové baptistické aliance, která se konala 3.-8. července v Havaně, uspořádali kubánští věřící po více než čtyřiceti letech první veřejná evangelizační shromáždění na dvou večerních bohoslužbách. "Je to historická událost pro kubánský lid," prohlásil Victor Gonzales, generální tajemník Sdružení baptistů západní Kuby. "Je to poprvé, kdy byli všichni kubánští pastoři, studenti semináře a misionáři společně na jednom setkání. Je to poprvé za 41 let od revoluce, kdy pořádáme otevřená setkání." Obě shromáždění oslovila každý večer asi tři tisíce lidí. *HCJB World Radio v ekvádorském Quitu vysílá na Kubu ze svých krátkovlnných vysílačů španělské programy, které pouze v roce 1999 přinesly 620 dopisů od kubánských posluchačů. Od roku 1993 se více než 500 kubánských posluchačů přihlásilo do Biblického rozhlasového institutu HCJB World Radia. Jde o rozšířený výukový program, jenž obsahuje vysílání čtyř kurzů pro začátečníky a 18 biblických korespondenčních kurzů pro pokročilé. Od roku 1996 bylo také na Kubě uspořádáno mnoho seminářů pro pastory, jež byly sponzorovány programem Apoyo, společnou službou HCJB World Radia a organizace Leadership Recources. Program připravuje církevní vedoucí a vybavuje je "základní knihovnou", biblickými slovníky, konkordancemi a atlasy.
 
 Tisíce křesťanů se staly obětí etnických čistek ve státě Myanmar
   (CDN) - Organizace pro dodržování lidských práv oznámily, že vojenské oddíly ve státě Myanmar (dříve Barma) systematicky zapalují domy a rozmisťují nášlapné miny, aby vyhnaly Kareny a příslušníky karenské etnické menšiny. Zpravodajové uvádějí, že oddíly vojenské junty zapalují skladiště rýže a ničí horská pole, aby zlikvidovali všechny zásoby a zdroje potravin. Z území chtějí vyhnat obyvatele, z nichž jsou mnozí křesťané. Mahn Sha Lah Phan, generální tajemník Karenské národní unie, řekl, že vláda toleruje etnické čistky, a člen britského parlamentu obvinil režim z genocidy. Odhaduje se, že od roku 1993 bylo zavražděno 30 tisíc karenských občanů. Šest set tisíc až dva miliony lidí, polovina příslušníků etnických menšin, byly násilně vyhnány z domovů.
 
 Křesťané Středního východu často evangelizují mimo svou vlast
   (MNN) - Křesťané z oblasti Středního východu se podílejí na evangelizaci, ale ne ve svých domovech. Dennis Brice, mobilizační ředitel organizace Arab World Ministries, říká, že technologie misionářům umožňuje vypátrat věřící v zemích, které jsou uzavřené evangeliu. "V minulosti pocházelo mnoho našich kontaktů od lidí, kteří odpovídali na rozhlasové vysílání. V posledních několika letech reagují na vysílání satelitní televize a internet. Naši lidé se potom s věřícími mohou setkat, aby jim pomohli být učedníky a růst ve víře," říká Brice. Věřící Středního východu mohou efektivně sloužit mimo svou vlast. "Je pro ně mnohem snadnější, když opustí svou vlastní kulturu, která může být mírně represivní, a odejít do nové kultury, kde mají větší svobodu sdílet s lidmi svou víru. Navíc jejich vlastní rodiny se k jejich činnosti nestavějí tak negativně. * Arabské programy HCJB World Radia, jež jsou vysílány na krátkých vlnách z Velké Británie do severní Afriky, jsou na Středním východě rovněž dobře slyšitelné.
 
 Satanisté přiznali, že založili požár ve dvaceti sedmi modlitebnách
   (RT) - Ministerstvo spravedlnosti Spojených států oznámilo, že vyznavači satana přiznali vinu na založení dvaceti šesti požárů v modlitebnách. Jay Scott Ballinger, jenž sám sebe prohlásil za satanova vyslance a řekl, že nenávidí křesťanství, se doznal k založení požárů v Indianě, Ohiu, Kalifornii, Alabamě, Severní Karolině, v Missouri, Kentucky a v Tennessee během období pěti let. Ministerstvo spravedlnosti doporučuje, aby byl osmatřicetiletý Ballinger odsouzen k 42 letům vězení. Ballinger čelí jen v Georgii obvinění ze založení pěti požárů církevních budov, včetně jednoho, při němž byl zabit požárník. Podle soudních dokumentů Ballinger hodně cestoval, praktikoval satanistickou víru a nabádal jednotlivce, aby podepisovali smlouvu s ďáblem.
 
 Služba nigerijským slepcům otevřela dveře pro sdílení Krista
   (MNN) - Léčení nevidomých v Nigérii otevírá v tomto africkém národě cestu pro evangelium. Jeff Watson z organizace Christian Blind Mission International se právě vrátil z této země, kde křesťanský zdravotní personál poskytuje pomoc asi 13 milionům lidí ročně. Říká, že služba otevírá dveře pro sdílení evangelia mezi muslimy a animisty. "Léčíme lidi s láskou. Oni vidí náš zájem. Mnoho lidí, kteří končí léčbu, říká: 'Tito hoši jsou skutečně obětaví.' Nikdo jiný se o nás skutečně nestará. Dokonce ani jejich vlastní jim nepomáhají." Organizace Hlas pro Krista pomáhá v Nigérii s evangelizací a učednictvím. * HCJB WORLD RADIO, společně s partnery ITM, SIM a Evangelická církev Západní Afriky, začalo v lednu letošního roku společný projekt půlhodinového vysílání do Nigérie v igbo jazyku. Programy jsou vysílány prostřednictvím krátkovlnného vysílače z Jižní Afriky. Jazykem igbo hovoří téměř 15 milionů obyvatel Nigérie.
 
 Sopka poblíž Quita vychrlila další oblak popela
   Quito - Ekvádorská sopka Guagua Pichincha chrlila ve středu ráno v 9.53 popel po 5 minut. Silné západní větry odnesly sopečný materiál mimo město. Při výbuchu se propadla část sopečného kráteru, která zničila již osmý dóm, řekl Hugo Yépez, ředitel ekvádorského Geofyzikálního ústavu. Sopka leží asi 12 km západně od města.
 
 Zahájena produkce ruské verze rozhlasového biblického vyučování
   Byla zahájena produkce ruské verze „Hodiny pro učedníky“ – populárního biblického programu HCJB World Radia, vysílaného dosud anglicky a portugalsky. Originální půlhodinové verze, připravované pro každý týden duchovním Jackem Fontainem žijícím na Floridě, byly poskytnuty nové satelitní síti Russian satellite radio network, jsou překládány do ruštiny a budou ještě letos vysílány. Kromě této technické vymoženosti funguje i původní ruské vysílání HCJB na krátkých vlnách z Quita. „Smlouva byla podepsána a texty jsou na cestě do Ruska,“ řekl Tom Narwold, ředitel misijního mezinárodního rozhlasového vysílání v Colorado Springs. Očekáváme, že šest nebo osm pořadů bude připraveno během 45 dnů. (překlad krácen)
 
 Súdánské bitevní letouny následované pozemními jednotkami zničily zařízení katolické církve
   (RT) - Bitevní letouny a pozemní armáda nedávno zničily katolické církevní zařízení v súdánském Gumriaku. Letadla islámského chartúmského režimu bombardovala tuto katolickou misii, odkud je rozdělována pomoc pro oblast horního Nilu. Následně dorazily pozemní oddíly, které misii i její okolí zničily. Třicet mužů, žen a dětí bylo zabito, domy a obchody byly vydrancovány, o čemž nyní informuje Sudan Relief and Rescue. Vojáci také spálili úrodu a ukradli 3000 kusů dobytka, čímž místní obyvatele odsoudili k hladu. Byl to v letošním roce již třetí podobný útok.
 
 Náboženské boje v Indonésii si připsaly dalších šest mrtvých
   (AP) - Jakarta – Svědkové i úřady hlásí, že boje mezi muslimy a křesťany ve východoindonéském městě Ambonu si ve čtvrtek vyžádaly dalších šest lidských životů. Muslimský civilista byl postřelen a policista zabit ostřelovačem během srážky v centru hlavního města Moluckého souostroví, řekl Malik Selang, mluvčí hlavní městské mešity Al-Fatah. Ještě před těmito událostmi dva motorové čluny ostřelovaly loď blížící se k přístavu v Ambonu, přičemž byli dva muslimští pasažéři a jeden voják zraněni, řekl Selang. Jiní svědkové zase oznamují, že muslimové se za tyto události mstili na svých křesťanských sousedech. Agentura Antara oznamuje smrt jiných čtyř osob. Předpokládá se že šlo o křesťany.
 
 Maledivský prezident naléhá na zrušení křesťanství
   (Mission Net) - Maledivský prezident Maumoon Abdul Gayoom prohlašuje, že v zemi by nemělo být jiné náboženství než islám. Maledivy jsou skupina ostrovů jihozápadně od Srí Lanky. Během svého projevu 3.července u příležitosti výročí přistoupení Malediv k islámu prezident zdůraznil, že za svoji státní suverenitu Maledivy vděčí přidržování se islámských principů.
 
 Soudní jednání s křesťanským konvertitou v Jemenu odročeno
   (MNN) – Podle zprávy organizace Compass Direct probíhá v Jemenu soudní projednávání případu muslima, který přestoupil ke křesťanství. Jednání bylo odloženo na 19.července. 5.července bylo obžalovanému Mohammadu Haji sděleno sedmidenní ultimátum pro návrat k islámu; v případě odmítnutí měl být Haji odsouzen k smrti za odpadlictví. Hajiho obhájce řekl, že soud by mohl zvážit možnost deportace jeho klienta, jeho ženy a sedmiměsíčního syna. Sedmadvacetiletý Haji se stal křesťanem před dvěma lety.
 
 Salvadorská mládež se třicet dnů modlila – dva miliony lidí slyšely evangelium
   (RT) - Salvadorská mládež se upřímně a jasně po třicet dnů modlila a svědčila, a zasáhla tak evangeliem snad dva miliony svých spoluobčanů. Asi 3 500 mladých lidí se aktivně zúčastnilo evangelizace se stovkami výjezdů napříč celou zemí. Don Triplett z církve Assemblies of God oznámil, že přes 30 000 lidí se následně rozhodlo učinit první kroky v poznávání Pána Ježíše. Uvádí, že mladí lidé se modlili v autobusech, v domácnostech, na tržištích, ve školách, v továrnách, ve věznicích a na sportovištích. Oslovili tak odhadem 2,3 milionu lidí. Byli rozděleni do 174 týmů po 15-20 osobách, které se dále dělily na 2-3 členné skupinky.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz