Zprávy HCJB 1.9.2000 - 2.9.2000

 Vietnam zahájil rušení křesťanského vysílání pro národnostní menšinu Hmong
   Vietnamské úřady ruší křesťanské vysílání v zoufalé snaze omezit rychlé šíření protestantské křesťanské víry mezi příslušníky národnostní menšiny Hmongů, která obývá severovýchodní oblasti Vietnamu při hranici s Čínou. Čerstvý monitoring již tradičního každodenního vysílání společnosti Far East Broadcasting v dialektu Bílých Hmongů odhalil, že od 27.července jsou v činnosti rušičky. Zprávy uvádějí, že rušeno je i nově zahájené vysílání v dialektu Modrých Hmongů. Rušičky působí, že čistý příjem vysílání je obtížný. Tento vývoj není nijak překvapivý pro místní znalce, kterým se dostal do ruky text tajné vládní vietnamské směrnice o opatřeních proti „kontrarevolučnímu křesťanskému hnutí“ mezi Hmongy. Jiné vietnamské dokumenty staví poslech rozhlasu mimo zákon. Křesťanské vysílání v jiných jazycích rušeno není. Pro evangelizační činnost je ve vězení přinejmenším 16 Hmongů - vedoucích sborů.
 
 Olympijské hry příležitostí k evangelizaci
    Asi 8 milionů křesťanů se modlí za australské Sydney v souvislosti se zahájením Olympijských her 15.září. Křesťané kromě toho připravují pro své nevěřící přátele letáky, videonahrávky a kazety s vyznáním víry atletů – křesťanů. Jde o součást akce „Víc než zlato“ - oslovování lidí a šíření zvěsti o Pánu Ježíši u příležitosti Olympijských her.
 
 Během evangelizace v Ghaně na evangelium reagovaly tisíce obyvatel
   Od dubna do července skupina Reach of the Ministries (RPM) přinesla evangelium pro celkem 59 500 obyvatel centrální Ghany. Spolupráce RPM s World-Vision Ghana jí umožnila svědectví ve 34 školách a uspořádání 26 představení filmu Ježíš. Evangelium slyšelo 26 000 lidí, 11 500 se následně vydalo na cestu k Pánu Ježíši a založeny byly 4 nové sbory. Apošlolská Církev Ghany potom RPM pozvala k evangelizaci ještě dalších měst. Tak bylo navštíveno dalších 38 škol, proběhlo 23 představení filmu Ježíš ve městech i na vesnicích. Z 31 500 oslovených se za Pánem pustilo 10 500, založeno bylo 6 nových sborů. Reditel RPM Eugene Narh řekl, že ještě další svědectví přitáhla 6 000 lidí, z nichž se pro církev rozhodlo nových 2 000 lidí. Od zahájení evangelizace tak bylo založeno přes 100 sborů. (Ghana Evangelical Missions Association)
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz