Zprávy HCJB 4.3.2002

 Únosci na Filipinách asi uvažují o propuštění rukojmí
   (Compass) - Muslimové zadržující unesené americké misionáře Martina a Gracii Burnhamovy, se možná pokoušejí dosáhnout kompromisního řešení, řekla jejich blízká příbuzná, která je v pravidelném styku s Ministerstvem zahraničí USA. „Úředníci ministerstva hovořili o dobrých znameních, která se nikdy předtím neobjevila,“ řekla Oreta Burnhamová, matka uneseného Martina. Deník v místě bydliště Burnhamových, The Wichita Eagle, citoval filipinské noviny, podle kterých někdo z únosců ze skupiny Abu Sajáfa poslal dopis naznačující ochotu propustit unesené výměnou za beztrestnost. The Wichita Eagle píše, že není jasné, jak povstalci dopis poslali či jak k němu filipinský deník přišel. Nicméně Ministerstvo zahraničí jej považuje za pravděpodobně pravý. Burnhamovi byli uneseni současně s filipinskou zdravotní sestrou Deborou Yap. Únosci požadovali výkupné 2 miliony dolarů. Zajatci unesení před 9 měsíci údajně trpí nedostatkem jídla, vyčerpáním a nezvyklým podnebím.
 
 Ruský ústavní soud dává za pravdu Armádě Spásy
   (Keston News Service) - Ústavní soud Ruské federace rozhodl, že náboženská organizace registrovaná před přijetím nového církevního zákona v roce 1997 nemůže být zrušena jen proto, že se podle zákona nestihla znovu zaregistrovat do 31.12.2000. Rozhodnutí ze 7.února, oznámené církevními právníky 28.února, bylo důsledkem stížnosti, kterou u Ústavního soudu učinila moskevská pobočka Armády Spásy loni v září poté, co úřady jevily snahu pobočku uzavřít. Příslušná úřední rozhodnutí jsou nyní předmětem „nového zkoumání“. Vladimir Ryžkovskij, právník Armády Spásy, vidí vývoj jako „velmi příznivý“, zatímco Galina Drozdovová, mluvčí moskevské pobočky Armády řekla, že církev byla rozhodnutím povzbuzena: „Máme opět naději, že existuje právo.“ * HCJB World Radio pokrývá Rusko Dobrou novinou na krátkých vlnách od roku 1941. Vysílá se na krátkých vlnách z ecuadorského Quita a z pronajatého vysílače v Anglii. Misie také od roku 1990 pracuje na zakládání místních rozhlasových center ve větších městech po celém bývalém SSSR. Na podzim roku 2000 HCJB přispělo k zahájení prvního křesťanského ruského satelitního vysílání.
 
 Humanitární organizace pomáhá Afgháncům vypořádat se s mrazivou zimou
   (Mission Network News) – I když prudkost války proti terorismu už v Afghánistánu polevila, tamní lidé stále přemýšlejí, kde by našli potravu, jak říká Ben Homan, president organizace Potrava pro hladové (Food for the Hungry), který se z té oblasti právě vrátil. Říká, že organizace pracuje v muslimských vesnicích v severovýchodním Afghánistánu. „Jsou tam lidé, kteří doslova rozebírají své domovy, aby prodali dřevo a koupili si za něj jídlo,“ říká. „Je to v oblasti, kde je asi třicet cm sněhu, teploty se pohybují mezi 10 a 20 stupni pod nulou a polovina domů je bez dveří a oken. Je to velmi zoufalá situace. Vyzívá Boží lid k odpovědi.“ Homan řekl, že humanitární pomoc se snaží „prokázat a ukázat Boží lásku. Chtěl bych jen zdůraznit, že mnoho lidí v Afghánistánu nemá žádnou představu, jak ta vypadá. Je velice důležité vyslat toto poselství lásky a zájmu.“
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz