Zprávy HCJB 3.4.2002

 Bez ohledu na nedávné krvavé útoky křesťané v Pákistánu slaví Velikonoce.
   (Religion Today) - Přes stále bezprostřední vzpomínku na 17. března, kdy v mezinárodním protestantském kostele v Islamabádu zabíjely ruční granáty, se kolem 300 lidí shromáždilo při hlavních velikonočních bohoslužbách v kostele svatého Tomáše, rovněž v Islamabádu. Hlásí to Reuters a Yahoo News. Zmiňovaný útok zabil 5 lidí včetně dvou Američanek a desítky dalších zranil. „Útok byl naší noční můrou,“ řekl reverend Arley Leowanhe ve svém kázání. „Ale dnes jsou Velikonoce, šťastný den.“ Věřící byli naplněni vnitřní jistotou, že „je nikdo nezastraší.“ Útoky na církev nabraly v Pákistánu tempo po tragickém loňském 11. září. Hned v říjnu bylo zabito 18 lidí při nejhorším masakru křesťanů v celé historii Pákistánu. Od podzimního vyhlášení pákistánského prezidenta o spojeném úsilí Pákistánu a USA v boji proti terorizmu došlo k řadě dalších útoků na kostely. Přes tyto útoky návštěvnost kostelů neklesá
 
 Nigerijské úřady vyzývají křesťany k modlitbám.
   (Mission Network News) - Řada nigerijských vládních úřadů využila velikonočního týdne k výzvám ke křesťanům, aby se vroucně modlili za odstranění všech forem násilí v zemi. Přitom Roger Massey z World Bible Translation Center (zabývají se překládáním Bible - pozn. překl.) říká, že modlitby jdou více k podstatě věci, než by se zdálo. Po rozsáhlé loňské akci spojené s rozdáváním Biblí Massey uvěřil, že činnost Centra je skutečně životodárná. „Z některých dopisů, které jsme z Nigérie dostali vysvítá, že mnoho výtisků se dostalo k muslimským sousedům křesťanů, k jejich zaměstnavatelům, muslimským zákazníkům a Slovo se tak šíří nejen mezi křesťany ale i v muslimské komunitě.“ Massey dodává, že modlitby jsou součástí tajemství místní společnosti, a že bez nich by se rovnováha v zemi mohla vychýlit na stranu války. „Modleme se za mír a za porozumění v sousedském životě muslimů a křesťanů … nebo bychom tu mohli spatřit stejný vzrůst napětí a válku, jako v Srbsku, v Chorvatsku, ve staré Jugoslávii.“
 
 Čínská misijní společnost získala povolení ke stavbě školy.
   (Mission Network News) - I když existuje mnoho ověřených zpráv o útlaku evangelijních sborů v Číně, přinejmenším jeden, v provincii Jiangxi, má skvělé vyhlídky. „Opakovaně slyšíme o bouraných či zavíraných kostelech, o pronásledování a podobně,“ říká Erik Burklin z China Partner Ministries. „Jsem si jist, že v některých oblastech tomu tak skutečně je, protože příslušné zprávy dostáváme. Ale ve stejné době se jiné kostely stavějí a v našem případě se plánuje stavba Biblické školy, vše s vládním povolením.“ Burklin dodává, že ačkoliv jeho sbor ve věci stavby učinil velký pokrok, „potíže mohou přijít kdykoli.“ Pozemek pro stavbu Biblické školy již byl zakoupen a očekává se, že stavba začne brzy.
 
 Vysoce technická „e-vangelizace“ pro studenty tam, kde bydlí
   (Religion Today) – „Načasování webové evangelizace je důležité,“ vysvětluje Jay Mooney, národní ředitel společnosti Assemblies of God Youth Alive. Říká, že 65 až 75 procent mládeže (ve věku 10 až 17 let) má přístup na Internet doma nebo ve škole, a nový projekt „Seven Project“ je opravdu intenzivní, technicky vyspělý přístup, kterým je budeme moci zasáhnout. Je to účelově zaměřený projekt – sedm týdnů bude připravovat křesťanské studenty a vedoucí, jak evangelizovat online, a to pomocí informací „navržených k tomu, jak udržet pozornost mladých uživatelů Internetu,“ vysvětluje Mooney. Dále Mooney uvedl, že webové stránky pro vyučující a církevní vůdce jsou už nyní dostupné a očekává se, že stránka pro studenty bude připravena 1. června. Více podrobností najdete na www.thesevenproject.org.
 
 30 miliónů neslyšících čeká, až uslyší evangelium ze svých vlastních řad
   (Baptist Press) – Jedna „skupina lidí“ – na celém světě jich je 30 miliónů – nikdy neuslyší dobrou zprávu o Boží lásce, dokonce ani když u jejich dveří zaklepe misionář. To proto, že neslyší. Společensky izolovaní a ponořeni do kultury, která je radikálně odlišná od slyšícího světa mají neslyšící malou naději dozvědět se o Kristu a ještě menší naději porozumět evangeliu a přijmout Ho jako Spasitele. Proto se 7. – 13. března sešlo pět vedoucích konference pro neslyšící (the Southern Baptist Conference of the Deaf) s organizací International Mission Board (IMB) na prvním globálním samitu ohledně zakládání církví pro neslyšící. Vedoucí jižních baptistů navrhli spolupráci, která by vedla k většímu misionářskému působení mezi neslyšícími na celém světě. Debatovali o možnosti rozvinout vyučovací metody a vytvořit centrum pro školení jižních baptistů k účinnější evangelizaci neslyšících. „Členi 73 shromáždění neslyšících jižních baptistů a 555 misijních organizací pro neslyšící si zřejmě neuvědomují, jak mocné by bylo jejich svědectví v zámoří,“ řekl Phillip Easterling, pastor církve neslyšících Birmingham Community Deaf Church v Alabamě. „Svědectví mezi hluchými navzájem je nejúčinnější, protože je zde porozumění jazyka a kultury, kterou neslyšící lidé sdílejí.“ Daniel Johnson, kazatel pro neslyšící v církvi Forest Hills Baptist Church in Wilson v Severní Karolíně dodal: „Neslyšící jsou zmocněni k tomu, aby svědčili svým vlastním lidem a zakládali sbory. Nemusí v tom být závislí na lidech, kteří slyší. Mohou to udělat sami.“
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz