Zprávy HCJB 20.5.2002

 Křesťané v turkmenské vesnici donucováni zříci se své víry.
   Turkmenská politická policie nutila protestanty v malé vesnici Deinau veřejně se zříci své víry v souvislosti s poštovní zásilkou obsahující křesťanský magazín adresovanou jednomu z obyvatel. Podle křesťanských zdrojů byli tři protestanti, kteří odmítli vyhovět, vyhnáni z vesnice vzdálené 30 km od Turkmenabádu a jsou nyní vystaveni pronásledování ze strany ústředních ašchabádských úřadů. Není to poprvé, co byli protestanti z Deinau vězněni, biti a týráni v souvislosti s vírou. Dva věřící byli v prosinci odsouzeni k 15 dnům vězení za účast na sejití organizovaném Word of Life Church v Ašchabádu. Bylo to po policejním zátahu z 15. listopadu. Jeden z obou odsouzených již byl pro svou víru zbit před dvěma lety a bylo mu vyhrožováno vyhnáním z vesnice.

*HCJB World Radio ve spolupráci s Back to the Bible vysílá od června 2001 z utajeného místa za hranicemi dvakrát týdně programy do Turkmenistánu.

*Tato a další dnešní zprávy jsou (pouze v aktuální den) v originální anglické verzi zde.
 
 Pachatelé novoročního egyptského masakru stále na svobodě.
   (U.S. Copts Association) - Pachatelé krveprolití a potyček v egyptské vesnici El-Kosheh na přelomu roku 1999 a 2000 zůstávají nepotrestáni. Třídenní násilnosti v El-Kosheh 250 mil jižně od Káhiry způsobily smrt 21 koptských křesťanů, dalších 33 křesťanů bylo zraněno a 260 křesťanských domů a obchodů bylo zničeno. Násilí se přeneslo i na sousední vesnici Dar Al-Salam, kde bylo zraněno 5 křesťanů a 156 křesťanských obchodů a domů bylo vypáleno nebo vydrancováno. V Awlad Tuq Gharb bylo zničeno 23 křesťanských domů a byl napaden vesnický kostel. Při soudním přelíčení předsedající soudce Mohamed Affifi zprostil viny všechny podezřelé z vraždy, policie navíc obvinila z vyprovokování násilností křesťanské duchovenstvo. Naposledy podané odvolání bylo rovněž zamítnuto a 96 obžalovaných bylo 10. dubna 2002 propuštěno.
 
 Síť křesťanského vysílání slavnostně otevřela televizní vybavení v Kyjevu
   (Mission Network News/CBN) – Síť křesťanského vysílání CBN WorldReach rozšiřuje své vysílání při slavnostním otevření nových televizních možností v Kyjevu na Ukrajině v pátek 17. května. Studia umožní skupině lepší službu ukrajinským a ruským posluchačům. Neustále jsou přidávány nové programy, aby pomohly pokrýt tuto oblast nadějí evangelia. Pracovníci pocházející z těchto zemí vytvořili za posledních deset let více než 300 místních programů a k tomu se ještě předělávají další programy do ruštiny a ukrajinštiny. Toto nejmodernější vybavení, které poskytuje možnost programování do více než 100 stanic po celém bývalém Sovětském Svazu, dopomůže Křesťanskému vysílání CBN k lepší službě dvěma milionům posluchačů této oblasti týdně. „Tohle studio nám pomůže přidávat nové programy do našeho současného vysílání a pomůže nám pokrýt většinu regionů Společenství nezávislých států zprávou naděje,“ řekl víceprezident CBN WorldReach Ben Edwards.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz