Zprávy HCJB 26.6.2002

 Dva turečtí křesťané obviněni z rozdávání Nových Zákonů.
   (Charisma News Service) - V turecké provincii Rize byli uvězněni dva křesťané za rozdávání Nových Zákonů mládeži údajně bez povolení rodičů obdarovaných. Turkish World Outreach (TWO) oznamuje, že případ byl postoupen soudu v Ezrumu. V případě, že vina bude prokázána, hrozí obviněným vězení.

Jiný případ popisuje utrpení 30letého křesťana vedoucího malý sbor v Trakyi. Podle TWO byl pro své vyznání mučen, křeče po elektrických šocích trvale poškodily jeho kolenní čéšky. „Modlete se, aby policie a nepřátelské úřady ve městě se ve svém odporu k církvi více ovládaly,“ uvádí ve své nedávné zprávě misie spolupracující s coloradskou Grand Junction. „Proste Boha, aby našeho bratra uzdravil z jeho ran a chránil jej i před ranami dalšími.“

*Tato a další dnešní zprávy jsou (pouze v aktuální den) v originální anglické verzi zde.
 
 Známý vietnamský církevní představitel zemřel na srdeční selhání.
   (Compass) - Reverend Pham Xuan Thieu, prezident Evangelijních sborů jižního Vietnamu, zemřel po srdečním záchvatu ve Ho Či Minově Městě v úterý ráno 25. června. Byl mu 61 let. Thieu byl profesorem theologie , byl zvolen prezidentem Sborů v únoru 2001. Byl hospitalizován pro různé neduhy jen pár týdnů před svým zvolením, které přijal s nevelkým nadšením. Na jedné straně od něj jeho kolegové mnoho očekávali, z druhé strany jej trápily úřady. Poté, co vláda v dubnu 2002 potvrdila, že Sbory uznává, Thieu si uložil, jak sám řekl, „přestavbu a růst z nynějších trosek.“ Celých 26 let od vítězství komunistů nad jižním Vietnamem je církev střídavě ignorována, odstrašována a pronásledována. Thieu choval myšlenku návštěv deptaných sborů a pastorů po celé zemi. Přitom vládní úřady drží sbory zkrátka a nemnozí provládní faráři se snažili Thieuovo vedoucí postavení zviklat. Thieu po sobě zanechal maželku a dva syny.
 

   Zpět  Další zprávy: www.prayer.cz